اخبار نماز
چهارشنبه 8 تیر سال 1401 Wed, 29 Jun 2022 11:33:53 GMT
اخبار نماز

مسیرهای تبدیل هر مسجد به یک پایگاه قرآنی؛ از استعدادیابی تا ورود حوزه‌های علمیه

استعدادیابی، حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان قرآنی، طراحی و اجرای برنامه های متنوع و ورود تخصصی حوزه‌های علمیه به تربیت ائمه جماعات متخصص در حوزه قرآن، راهکارهایی است که کارشناسان برای تبدیل هر مسجد به یک پایگاه قرآنی پیشنهاد می‌دهند.
1401/02/17

تدوین و اجرای طرح ایجاد و حمایت از پایگاه‌­های قرآنی مساجد

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن با اشاره به نقش سازمان دارالقرآن به عنوان مسئول راهبری مأموریت‌­های قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: با همکاری برخی دستگاه‌های قرآنی، طرح ایجاد و حمایت از پایگاه‌­های قرآنی مساجد تدوین و اجرای
1401/01/22

رسیدگی به نماز مهم‌تر است یا اختلاس و بی‌حجابی؟

بنده به یکی از زندان‌های کشور رفتم و به آن‌ها گفتم طبق آماری که گرفته شده، ۹۰ درصد از مجرمان تهران و مشهد در یک سالی که آمار گرفته بودند، اعلام کردند که یا ما نماز نخواندیم و یا آن روزی که جرم را انجام دادیم نماز نخواندیم. آیا این آمار درس
1401/03/24

فهما شبکه فرهنگی مساجد کشور را به یکدیگر متصل کرد/لزوم بهره‌برداری از فناوری‌های نوین در مساجد

ریزانه در گفت‌وگو با برنامه «بدون مرز» رادیو اصفهان، با اشاره به توسعه کمی و کیفی کانون‌های مساجد با اجرای طرح ملی فهما گفت: این طرح از سه سال گذشته تاکنون شبکه فرهنگی مساجد کشور را به همدیگر متصل کرده و این فرآیند در حال رشد و توسعه است.
1400/12/14

مسجد الغدیر؛ اثری ملی آمیخته از معماری اسلامی و تکنولوژی مدرن

مسجد الغدیر بنایی پوشیده از آجر با تزئیناتی از کاشی‌های فیروزه است که با توجه به اسلوب‌های مورد توجه در معماری اسلامی بنا شده است. این مسجد با درخواست وزارت میراث و فرهنگی و گردشگری به عنوان اثر ملی به ثبت رسیده است.
1400/12/12

در هر شهر؛ یک مسجد محور فعالیت استارتاپی

مدیر مؤسسه مسجدی‌ها با ارائه پیشنهادی تصریح کرد: می‌توانیم در هر شهر یک مسجد را به عنوان محور اصلی امور استارتاپی فعال کنیم به این صورت دایره این حوزه گسترده‌تر شده و استعدادها در مناطق محروم نیز شناسایی می‌شوند.
1400/12/08

نماز به برکت چه ذکری در تشهد قبول می‌شود؟

هر وقت دل پاکی داشته باشیم نور را می‌گیریم؛ آنگاه انگیزه کار خیر پیدا می‌کنیم.صلوات که می‌فرستیم و در دلمان نسبت به اهل‌بیت احساس محبت می‌کنیم باعث پاکی آفرینش ما به وسیله این ولایت می شود.
1400/11/10

از برگزاری پویش بزرگ بچه-های-مسجدیم تا کاشت نهال مهر ویژه ۱۸ اسفند

حجت‌الاسلام والمسلمين ارزاني، ۱۸ اسفند سالروز تاسيس کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد را يادآور تبلور مسجد تراز اسلامي به واسطه فعاليت‌هاي کانون‌هاي فهما دانست و گفت: به اين مناسبت ويژه‌برنامه‌هاي متعددي تدارک ديده شده است.
1400/12/16

بچه‌های مسجد در دوران کرونا خوش درخشیدند

حجت‌الاسلام موسوی هشترودی بر لزوم اهتمام ائمه جماعات به موضوع جهاد تبیین تاکید کرد و گفت: اعضای کانون‌های مساجد همواره ثابت کرده‌اند که تحت هر شرایطی ماموریت‌ها و مسئولیت‌هایی را که بر عهده دارند، به خوبی انجام می‌دهند.
1400/12/15

برکناری مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان | توضیحات دفتر امام جمعه

خبر عزل مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان در فضای مجازی منتشر شد و در ادامه طولی نکشید که مطلبی با امضای او مبنی بر توضیحات چرایی عزلش در شبکه های اجتماعی دست به دست شد که خطاب اصلی آن آیت الله طباطبایی نژاد بود.
1400/11/28

لیلة الرغائب در مساجد ترکیه

مراسم شب لیلة الرغائب همزمان با اولین شب جمعه ماه رجب، در مساجد جامع استانبول و سایر شهرهای ترکیه برگزار شد.
1400/11/15

نقش مسجد در شکل‌گیری هویت اجتماعی نوجوانان و جوانان

مسجد به عنوان یک پایگاه عبادی و اجتماعی اگر با توجه به معیارهایی چون فعال بودن امام جماعت، استفاده از افراد فرهیخته به ایفای نقش در جامعه بپردازد با کارکردهای خاص خود می‌تواند تأثیر بسزایی در شکل‌گیری هویت اجتماعی نوجوانان و جوانان داشته با
1400/11/18
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
سال 1400سال 1400