به گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری شبستان، اسماعیل سجادی منش بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر اظهار داشت: در دوران کرونا یکی از سخت‌ترین حوزه‌ها که فشارهای زیادی را تحمل کرد پس از حوزه بهداشت درمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ادامه داد: به دلیل تعطیلات کرونایی تمامی اماکن گردشگری، هتل‌ها و موزه‌ها تعطیل شد که منجر به خسارت‌های فراوانی به این قشر شد وبا وجود همه این فشارها همکاران ما در میدان ایستادن و تمامی مشکلات را پشت سر گذاشتند.

وی با بیان اینکه ذائقه‌های مردم در گردشگری تغییر کرده است ابراز داشت: امروزه مردم در تفریح‌ها به جای هتل به بوم‌گردی ها و بوتیک هتل‌ها می‌روند و تا امروز تعدادی بوتیک هتل در بوشهر افتتاح شده و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده حداقل بیش از ۱۰ بوتیک هتل دیگر نیز افتتاح کنیم.

وی ابراز داشت: پرداخت تسهیلات در حوزه گردشگری طی ۲ سال گذشته حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون بود اما امسال ۱۹۵ میلیارد شده است و برای اولین بار از سایر استان‌ها هم کمک گرفتیم تا پروژه‌های گردشگری را شروع کنیم.

سجادی منش تصریح کرد: در حوزه میراث فرهنگی در ۲ سال قبل اعتبارات استانی ۶ میلیارد بوده که فقط سه میلیارد آن تخصیص یافته می‌شود اما امسال موفق شده‌ایم ۳۰۰ میلیارد اعتبار بگیریم تا بتوانیم اقدامات بزرگی را در این حوزه رقم بزنیم.

وی در خصوص موزه رئیس علی دلواری گفت: این موزه در سال جاری با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان مرمت و بازسازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مساجد در اسلام محور است خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۷ حسینیه و مسجد تاریخی طی ۲ سال اخیر بازسازی کرده‌ایم و در اختیار مردم قرار داده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر تصریح کرد: با حمایت خوب شرکت‌های مستقر در عسلویه نمایشگاه خرید تضمینی صنایع دستی در سال قبل برگزار شد که بیش از پنج میلیارد از صنعت گران خرید شد.

وی اضافه کرد: طی بازدیدی که بازرسان سازمان جهانی یونسکو به استان آمدند امیدواریم طی ماه‌های آینده عبای دشتی و سینه زنی سنتی بوشهر به عنوان یک اثر جهانی ثبت شود.