شنبه 15 بهمن سال 1401 Sat, 04 Feb 2023 03:33:38 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 77382       تاریخ : 1401/06/01 11:42:25
طرح ملی نظارت بر فضاهای اقامه نماز راه های مواصلاتی کشور در اربعین سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد

طرح ملی نظارت بر فضاهای اقامه نماز راه های مواصلاتی کشور در اربعین سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد

مهدیان گفت: طرح ملی نظارت بر فضاهای اقامه نماز در راه های مواصلاتی کشور، از دهه سوم مرداد ماه آغاز و تا یکم مهرماه، یک هفته بعد از اتمام مراسم اربعین ادامه خواهد داشت.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، «سید علی مهدیان»، از برگزاری جلسه کارگروه ساماندهی و بررسی وضعیت اقامه نماز در راه های مواصلاتی کشور خبر داد و گفت: تصریح کرد: یکی از رسالت های ستاد اقامه نماز شناسایی موانع و مشکلات اقامه نماز در جامعه می باشد، بر همین اساس اکنون که در آستانه اربعین حسینی هستیم، بر اساس مفاد ماده ۹۷ سند برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ماده ۶ بخشنامه ۱۵ ماده ای وزیر کشور نسبت به تشکیل کارگروه ساماندهی و بررسی وضعیت اقامه نماز در راه های مواصلاتی کشور اقدام شد.

 

معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز افزود: این کارگروه متشکل از دستگاه های اجرایی وزارت کشور، استانداری ها، وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، وزارت نفت و شرکت بخش فرآورده های نفتی، سازمان اوقاف و امور خیریه و ستاد اقامه نماز می باشد.

 

سید علی مهدیان افزود: این جلسه به منظور اجرای طرح ملی نظارت بر فضاهای اقامه نماز در راه های مواصلاتی کشور و مسیرهای منتهی به مرزهای خروجی کشور که تررد زوار اربعین در آن مسیر خواهد بود برگزار شد.

 

معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور اظهار کرد: در این طرح همه فضاهای اقامه نماز اعم از مسجد، نماز خانه، مجتمع های خدماتی و رفاهی، رستورانها، مراکز عرضه سوخت بین شهری مورد بررسی قرار می گیرد و گزارش آن از طریق فایل های الکترونیکی از طریق سامانه در اختیار کارگروه کشوری قرار میگیرد و بر اساس جمعبندی گزارشات، تحلیلی در دو بخش ملی و استانی انجام شده و با ارائه بازخورد به دستگاه مربوطه درخواست رفع مشکل صادر خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: بازه زمانی این طرح از دهه سوم مرداد ماه آغاز و تا یکم مهرماه، یک هفته بعد از اتمام مراسم اربعین ادامه خواهد داشت.

 

مهدیان در پایان یادآور شد: زائرین گرامی می توانند گزارشات خود را از طریق فرمت الکترونیکی و یا سامانه پیامکی ستاد اقامه نماز با سرشماره ۱۰۰۰۰۱۷ و یا سامانه پیامکی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به شماره پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ و سامانه تلفنی ۰۹۶۲۹ سامانه ملی سفر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در اختیار این کارگروه قرار دهند تا نسبت به بررسی و رفع آن اقدام شود.

 

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=77382

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400