گـفتگــو
سه شنبه 14 مرداد سال 1399 Tue, 04 Aug 2020 00:35:48 GMT
گـفتگــو

جهاد در قرارگاه فرهنگی برازجان/تاریخچه 41ساله نماز جمعه در دشتستان

پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در ایران اسلامی به امامت حضرت آیت الله طالقانی است. پنجم مرداد ماه 1358 برای اولین بار آیت‌الله طالقانی به همراه مردم از اقشار و سنین مختلف در اولین نماز جمعه تهران شرکت کرد.
1399/05/06
گفتگوی با مهدی فیض؛

قرآنی که حجت‌الاسلام قرائتی را متعجب کرد

مهدی فیض، قرآن پژوهی که در طرحی ابتکاری اقدام به تدوین قرآنی بر اساس صفحه بندی موضوعی کرده است، معتقد است که این نحو چینش آیات قرآن کریم مانع تفسیر به رأی شده و تدبر در آیات را تسهیل می کند.
1399/04/28

نگهداری تفسیر قرآن متعلق به قرن ششم هجری قمری در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها

کتابخانه آستان مقدس حضرت معصومه(س) به شکل امروزی در سال ۱۳۳۰ و ۳۱ هجری شمسی به وسیله حاج ابوالفضل تولیت، تولیت وقت آستانه تاسیس شد. او نخست ۱۵۰۰ جلد از کتب خطی و چاپی کتابخانه خود را به کتابخانه آستانه اختصاص داد.
1399/04/21

نقش مسلمانان در جنگ جهانی دوم نادیده گرفته شده است

دیوید معتدل، پژوهشگر ایرانی ـ آلمانی، تصریح کرد:‌ در طول جنگ جهانی دوم مسلمانان در نقاط مختلف جنگیدند و ده‌ها هزار مسلمان در ارتش آلمان و دیگر کشورها جذب شدند. البته بریتانیا، فرانسه و شوروی در بسیج جمعیت مسلمان خود موفق‌تر بودند و صدها هزا
1399/04/14

بانوی بوسنیایی و حکایت سفر معنوی با قرآن

این روزها مسلمانان بوسنی و هرزگوین تسلط «زبیده گوبلیچ»، نخستین بانوی حافظ قرآن کریم، بر قرائت‌های هفتگانه (قرائات سبع) قرآن را جشن گرفته‌اند، مسیری که از شش سال پیش آغاز شد و در رمضان امسال به سرانجام رسید.
1399/04/10

مراحل 5 گانه زندگی پساکرونایی

در بحث کرونا وقتی این ویروس شایع شد، 5 امر برای پساکرونا تصور شد که از مهمترین آن تغییر سبک زندگی، تغییر روش زندگی، تغییر ذائفه زندگی و عدم رخداد ویروس کرونا بلکه شبیه بودن این پدیده با دیگر موارد بود.
1399/04/06

حج مورد نظر آل‌سعود جایگاهی نیست که بُتی در آن بر زمین افکنده شود

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که حج مورد نظر آل‌سعود، جایگاهی نیست که در آن بتی بر زمین افکنده شود، گفت: آن‌ها، علاقه‌ای به برپایی حج ابراهیمی نشان نمی‌دهد و تنها انجام مناسک بدون توجه به مسائل مهم جهان اسلام را می‌خواهد.
1399/04/05

بنیاد اربعین؛ محمل تصمیم‌سازی مردمی برای رسانه‌ای جهانی

مسئول هیئت مؤسس بنیاد بین‌المللی اربعین ضمن تشریح وظایف و اهدافی که برای بنیاد تازه‌تأسیس اربعین در نظر گرفته شده است، گفت: این بنیاد کاملاً مردمی بوده و هیچ‌گونه وابستگی دولتی ندارد و به نقد عملکرد دولت‌ها نیز خواهد پرداخت.
1399/03/26

تعامل مؤسسات قرآنی از حرف تا عمل

مدیران مؤسسات بیت‌الاحزان و مهد قرآن با بیان فعالیت‌ها و اعلام تغییرات آتی در طرح‌های آموزشی خود بر تعامل بین مؤسسات فعال با تعداد شعب بالا در سراسر کشور تأکید کرده و این موضوع را مطرح کردند که مناسب است تا نظارت بر مؤسسات جدید‌التأسیس به م
1399/03/07

انتقاد صریح دانشمند از حسن آقامیری/ آیا سیدمهدی قوام نمونه امروزی ندارد؟

حجت‌الاسلام دانشمند گفت: باید بدانیم بنا نیست به هر قیمتی زندگی کنیم؛ بلکه بناست قیمتی زندگی کنیم. ما به هر قیمتی نمی‌توانیم فالوور را بالا ببریم، براساس روشی که من در حوزه تربیت شدم، اگر از دل حرف بزنیم، موجب جذب می‌شود.
1399/03/02

شهید آوینی چگونه روایت می کرد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ارتباط تصویری با ستاد ملی مبارزه با کرونا، با اشاره به لزوم ثبت افتخاراتی که ملت ایران در جریان مبارزه با ویروس کرونا خلق شد فرمودند: «کاش کسانی بتوانند مثل شهید آوینی این جهاد عظیم و عمومی را روایت کنند؛ همچنان ‌ک
1399/02/29

خاطرات شنیدنی اولین معلم قرآن مهاجر بیت‌الاحزان/ ۶۰ روزی که به ۲۳ سال ختم شد

لحن شیرین و طنز گونه‌اش، معجزه‌‌ کار تربیتی را در جذب نوجوانان و جوانان باورپذیرتر می‌کند. طلبه‌ای که سال ۱۳۷۶ از کلانشهر تبریز عازم روستاهای اطراف استهبان فارس شد. قرار بود ۲ ماهِ تابستان، معلم قرآن باشد امّا ۲۳ سال طول کشید.
1399/02/27
در گفت وگو با "نزار قطری":

امروز لحن‌هایی را می‌شنوم که به فرهنگ غرب تعلق دارد

مداح بین المللی مکتب اهل بیت(ع) گفت: اگر بخواهیم به عنوان مداح تأثیر گذار باشیم و مفاهیم دینی را منتقل کنیم، سه مولفه در مرحله توسعه نفس خود باید داشته باشیم؛ که عبارتند از اخلاق، اخلاص و تلاش.
1399/02/18

گفت‌وگو با طلبه‌ای که همسر باردارش را حین کار جهادی از دست داد

حجت‌الاسلام «محمد مداح» روحانی جوانی که همزمان با تلاش مجاهدانه در بیمارستان فرقانی قم همسر بیمار و باردار خود و فرزندان دوقلوی در راهش را از دست داد، می‌گوید طلبه‌های جهادی تمام زندگی خود را وقف کمک به مردم کرده‌اند.
1399/02/15

گفتگو با کسی که دغدغۀ جمع آوری اسناد حوزۀ نجف را دارد

شاید کسانی که به تاریخ و اسناد مربوط به تاریخ حوزه‌های علمیه علاقه دارند، نام «مرکز النجف الأشرف للتألیف و التوثیق و النشر» یا همان مرکز اسناد نجف را شنیده و در فضای مجازی اسناد و تصاویری که این مرکز منتشر کرده را دیده باشند. این مرکز را حج
1399/02/12
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین