گـفتگــو
پنج شنبه 24 آبان سال 1397 Thu, 15 Nov 2018 12:14:15 GMT
گـفتگــو
بررسی مدیریت امور قرآنی کشور در چهلمین سال پیروزی انقلاب/ قائم‌مقام شورای عالی ق

حرکت کند چرخش مدیریتی در امور قرآنی مستثنی از سایر عرصه‌ها نیست/ دلایل بی‌نتیجه بودن برخی طرح‌ها + فیلم

سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن درباره علل شکست برخی از طرح‌های قرآنی، گفت: مهمترین دلیل این شکست‌ها که از مقوله‌های فرهنگی است، از تغییر در فرهنگ عمومی نشئت می‌گیرد، تغییرات فرهنگی نیازمند زمینه‌سازی طولانی‌‌مدت است.
1397/08/20

شبکه‌سازی و توجه به رویکرد تلفیقی در حوزه پژوهش‌های قرآنی

فاضله میرغفوریان، پژوهشگر قرآنی ضمن تأکید بر اینکه صرف برگزاری همایش تکریم از قرآن‌پژوهان کافی نیست، افزایش ثمربخشی مطالعات قرآنی را نیازمند شبکه‌سازی و ایجاد هسته‌های پژوهشی دانست و تصریح کرد: در حوزه مطالعات تلفیقی قرآنی به ویژه در بحث خا
1397/08/19
عیسی علیزاده پیشنهاد داد:

بخش دانشجویی همایش بانوان قرآن‌پژوه به سازمان قرآنی دانشگاهیان واگذار شود

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: با توجه به تخصص سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای دانشجویی با رویکرد قرآنی؛ پیشنهاد می‌دهم، بخش دانشجویی همایش بانوان قرآن‌پژوه در حوزه بانوان به این سازمان واگذار شود.
1397/08/12
کارشناس دینی:

راهنمای انتخاب مرجع تقلید برای خانواده‌ها و نوجوان‌هایی که به سن تکلیف رسیده‌اند

از آنجایی که والدین نمی‌توانند تمام احکام اسلامی را به فرزند خود بیاموزند، لزوم تعیین مرجع دینی مشخص می‌شود. در عین حال پدر و مادرهای مسلمان با هیچ بهانه‌ای نباید از تعیین مرجع دینی برای فرزند خود غافل شوند.
1397/08/12
مسعود شجره تبیین کرد:

رویکردهای کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن/ اسلام‌هراسی؛ بزرگ‌ترین چالش‌ مسلمانان در غرب

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن با تبیین اهداف و رویکردهای این نهاد بین‌المللی، گفت: کمیسیون حقوق بشر اسلامی حدود ۲۰ سال پیش با هدف رسیدگی به مسائل مربوط به حقوق مسلمانان و غیر مسلمانان تأسیس شد.
1397/08/07

ماجرای مسلمان‌شدن بانوی اسکاتلندی/زینب ثانی: هرکجا می‌روم از اربعین می‌گویم

بانوی تازه‌مسلمان اسکاتلندی می‌گوید اربعین باید فراخوانی برای عمل کردن باشد، فراخوانی برای تفکر کردن درباره "آیا ما به‌اندازه کافی وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم؟ وقتی امام مهدی(عج) ظهور کند، آیا ما یاران واقعی حضرت هستیم؟".
1397/08/07
مبلّغ آمریکایی:

اربعین تنها دلیل امیدواری به آینده انسان و جهان است/بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر مسلمان شدم

دیوید فیلیپ آمریکایی می‌گوید هر زمان فکر می‌کنم دیگر امیدی به انسان‌ها و اوضاع جهان نیست و جهان در پایین‌ترین مرحله انسانیت سپری می‌کند، وقتی اربعین را یاد می‌کنم، امیدوار می‌شوم. در حب و عشق امام حسین(ع) برای انسان امید وجود دارد.
1397/08/05
استاد مسیحی دانشگاه بیروت:

اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است، اعلام می‌کنم که مسلمان هستم

آموزه‌های حسینی(ع) جهانی شده است، این نکته را باید از زبان چهره‌های برجسته و دانشمند ادیان دیگر هم بشنویم تا دلمان قرص شود که مسیر اربعین مسیر صحیحی است که دشمن را به وحشت انداخته است.
1397/08/01
مدیر ارشد وزارت کشور آلمان:

به یک هویت جدید برای مسلمانان در آلمان نیاز داریم

مارکوس کربر گفت: ما احساس کردیم که به یک هویت جدید برای مسلمانان در آلمان نیاز داریم. دولت نمی‌تواند و نباید اسلام را تعریف کند. اما ما می‌خواهیم این روند را هماهنگ کنیم.
1397/07/17
به‌مناسبت روز آتش‌نشانی و ایمنی/ منصور رنجبر:

تداعی آیات قرآن به‌هنگام نجات جان و مال مردم + فیلم

منصور رنجبر، کارشناس فرهنگی ـ قرآنی سازمان آتش‌نشانی است که سابقه حدود ۱۱سال در بخش عملیات و نجات این سازمان را نیز داشته است و ویژگی مهم این آتش‌نشان، موفقیتش در حفظ کل قرآن کریم است.
1397/07/07
در گفتگو با دکتر سنگری:

سرانجام رزمنده‌ای که امام حسین(ع) را یاری نکرد

چهره شناخته‌شده‌ای بود؛ رزمنده‌ای بود که مدتی در کنار حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام قرار داشته و بعد از مدتی، از آن حضرت جدا شده و به سپاه معاویه پیوست.
1397/06/29
درنگی بر موسیقی عاشورایی از شکل آیینی تا اجرای سمفونیک؛ در گفت و گو با رضا مهدوی

ایرانیان هیچ گاه اصالت آیینی خود را از دست نمی دهند

تنوع گسترده موسیقی ایران از مقامی و نواحی گرفته تا ردیفی - دستگاهی، از پاپ گرفته تا سمفونیک، باعث شده تا شاهد دامنه متعددی از شیوه های اجرایی باشیم. اما همگامی که با موضوع واحدی مانند فرهنگ عاشورایی سراغ این تنوع اجرایی می رویم، آن زمان است
1397/06/28

جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در فرآیند تعلیم و تربیت رسمی کشور

مدیران ارشد کشور، نقش هدایت‌گر اصلی جامعه را عهده‌دار هستند، اگر مسئولان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشند و قوانین و آئین‌نامه‌هایی را که در جهت اجرای این فریضه توسط مجلس تصویب و ابلاغ شده است؛ تمکین کنند، قطعاً در فره
1397/06/26

تبعه ترک "امر به معروف و نهی از منکر" از سقیفه تا واقعه عاشورا

مدیرگروه فرهنگ‌نامه‌های پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن معتقد است ترک فریضه "امر به معروف و نهی از منکر" پس از ماجرای سقیفه زمینه انحطاط جامعه اسلامی را فراهم آورد تا جایی که مهم‌ترین عامل حادثه تلخ عاشورا شد؛رسانه ملی در احیای این امر نقش بی‌ب
1397/06/24

نهضت امام‌خمینی ما را با تفکر انقلاب اسلامی آشنا کرد/گوانتانامو کارخانه افراط‌سازی بود

شهید دکتر سید محمدعلی شاه موسوی از مبارزین افغان بود که سال‌ها در راه مبارزه با دشمنان اسلام ناب در افغانستان جنگید و همچنین در دوران جنگ تحمیلی نیز به یاری برادران مسلمانش در ایران آمده و خدمات بی نظیری ارائه داد.
1397/06/21

تشکیل سازمان مستقل قرآنی؛ تغییر ساختار یا توجیه

مشاور دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه باید در تحلیل موفقیت و عدم موفقیت سازمان­‌ها، ضعف‌های مدیریت انسانی را از ضعف‌ ساختاری و تشکیلاتی جدا کنیم، گفت: هر مدلی برای ساماندهی کلان امور قرآنی، باید از مدل جایگاه قرآن در جمهوری ا
1397/06/20

قاریان به اصل خویش بازگردند

قاری بین‌المللی قرآن با اشاره به اینکه عدم رعایت احکام تلاوت در قاریان نسل اول مصر مشاهده نمی‌شود، تصریح کرد: قاریان ما باید به قاریان نسل اول مصر بازگردند و به معنامحوری و احکام تلاوت توجه داشته باشند و مسائل مفاهیمی برگرفته از تفسیر را مو
1397/06/19

حجت‌الاسلام الویری: رفتار نسنجیده و سردرگمی رسانه ملی در نمایش زنان/ استفاده ابزاری از زن در تبلیغات بازرگانی تلویزیون موج می‌زند

حجت‌الاسلام و المسلمین الویری می‌گوید: جا دارد که کنگره آمریکا بر دست اصحاب تلویزیون بوسه بزند که توانسته در زمینه نشر فرهنگ غربی این اندازه موفق عمل کند.
1397/06/17
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین