سه شنبه 4 تیر سال 1398 Tue, 25 Jun 2019 00:27:09 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44519       تاریخ : 1397/09/24 10:48:51
ثبت نام ۳۵ هزار نفر در آزمون حفظ قرآن کارکنان دولت + جزئیات آماری

ثبت نام ۳۵ هزار نفر در آزمون حفظ قرآن کارکنان دولت + جزئیات آماری

تا روز ۲۲ آذرماه و با گذشت نزدیک به یک ماه از شروع ثبت نام آزمون سراسری قرآن ویژه کارکنان دولت بیش از ۳۵ هزار نفر ثبت نام کرده اند.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا، ثبت نام برای حضور در آزمون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه کارکنان دولت که از روز ۲۶ آبان ماه آغاز شده است تا روز ۲۲ آذرماه به بیش از ۳۵ هزار نفر رسیده است.

ثبت نام برای حضور در این آزمون از طریق پایگاه اطلاع رسانی gov.quranedu.ir تا یک روز قبل از برگزاری آزمون الکترونیکی این دوره یعنی سوم دی ماه ادامه خواهد داشت.
بر همین اساس در این آزمون و تا روز ۲۲ آذرماه استان های تهران با ۳۶۲۹ نفر، خراسان رضوی با ۲۶۴۹ نفر و آذربایجان شرقی نیز با ۱۹۰۸ نفر بیشترین تعداد ثبت نامی را داشته و رتبه های اول تا سوم را تا روز ۲۲ آذرماه داشته اند. همچنین استان های اصفهان، فارس، کرمان، مازندران، آذربایجان غربی، خوزستان و خراسان جنوبی رتبه های سوم تا دهم جدول میزان ثبت نامی ها را دارند.
در پایین این جدول نیز استان کهگیلویه و بویراحمد با ۱۷۹ نفر، همدان به ۲۳۱ نفر، جنوب استان کرمان با ۲۴۳ نفر، بوشهر با ۲۵۸ نفر و ایلام با ۳۱۵ نفر کمترین تعداد ثبت نامی را تا روز ۲۲ آذرماه داشته اند.
در بین دستگاه ها نیز وزارت جهاد کشاورزی با ۴۶۸۹ نفر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۴۶۰۱ نفر بیشترین تعداد ثبت نامی ها را داشته اند. سازمان ها و معاونت های ذیل نهاد ریاست جمهوری نیز ۲۷۶۴ نفر ثبت نامی داشته اند و پس از آن وزارت علوم با ۲۵۱۵ نفر، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ۲۵۰۹ نفر و وزارت صنعت، معدن و تجارت با ۱۹۱۹ نفر قرار دارد.
در بین ۲۱ نهادی که در جدول نهادهای شرکت کننده در آزمون حفظ قرآن کریم ویژه کارکنان دولت نامشان به چشم می خورد مجلس شورای اسلامی با ۹ نفر کمترین تعداد ثبت نام کننده را دارد. همچنین وزارت امور خارجه نیز با ۱۳ نفر، وزارت نفت با ۴۶ نفر و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز با ۷۵ نفر ثبت نام کننده کمترین تعداد ثبت نام کننده را داشته و در انتهای جدول قرار دارند.
آزمون حفظ قرآن ویژه کارکنان دولت بخشی از طرح بشارت ۱۴۵۲ است که با نام «آموزش سبک زندگی» و با محوریت حفظ و مفاهیم سوره‌های مبارکه «ناس» تا «زلزال» است. این دوره با مجوز سازمان اداری استخدامی کشور و به صورت هشت ساعت ضمن خدمت برای کارکنان دولت محاسبه می‌شود، هدف از این دوره ترویج فرهنگ، سبک زندگی قرآنی در میان کارکنان دولت و ایجاد انگیزه در میان آنها اعلام شده است.
افرادی که در این آزمون ثبت‌‌ نام می‌کنند بعد از تکمیل فرایند ثبت‌نام به پایگاه مراجعه کرده و طی بازه زمانی بعد از ثبت نام تا روز آزمون به صورت مجازی طی ۱۶ جلسه حفظ و مفاهیم سوره‌های مبارکه ناس تا زلزال را فرا خواهند گرفت. جلسات آموزش مجازی این دوره به مدت ۱۰ دقیقه خواهد بود بعد از آن نیز آزمون این دوره به صورت سراسری برگزار می شود، این آزمون همراه با جوایزی برای پذیرفته‌شدگان خواهد بود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44519

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین