گـــزارش
سه شنبه 14 مرداد سال 1399 Tue, 04 Aug 2020 01:52:55 GMT
گـــزارش

توسعه مسجدالحرام از گذشته تا امروز + عکس

شهرداری مکه مکرمه دو تصویر از مسجدالحرام را در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرده و به پیشرفت توسعه این مکان مقدس طی سال‌های گذشته پرداخته است.
1399/05/13

سرنوشت اهدای خون در ایران

در حالی چهل و ششمین سالگرد تشکیل سازمان انتقال خون ایران و روز ملی اهدای خون فرارسیده است که سالانه در ایران حدود ۲,۵ میلیون واحد خون اهدا می‌شود.
1399/05/09

"مسلم(ع)" سفیر امام خوبی‌ها

مسلم نائب و فرستاده امام در کوفه بود، بر همه شیعیان لازم و واجب بود با او بیعت کنند و سخنان و فرمان او را تا آمدن امام، مانند خود امام حسین علیه‌السلام بپذیرند و اطاعت کنند اما عده‌ای چنین نکردند.
1399/05/08

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ گذشته، حال، آینده

نقشی که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تنویر افکار عمومی، ترغیب، تهییج و فراخوان و بسیج عمومی مردم برای حضور در صحنه‌های مختلف و هماهنگی بین کلیه نهادها و دستگاه‌ها مربوطه در برگزاری مراسم و نکوداشت مناسبت‌ها از خود بروز داده است بر هیچ کس
1399/05/06

کشتار حجاج در مکه، آل سعود و حج بی‌برائت

ششم ذی‌الحجه ۱۴۰۷ یادآور روزی تلخ در جهان اسلام است که طی آن صدها ایرانی در مراسم حج از سوی مأموران آل سعود قتل عام شدند و هنوز هم پس از ۳۴ سال، مشی جاهلیت را تداعی می‌کند.
1399/05/06

سرگذشت عجیب ترجمه کامل فروزانفر از قرآن کریم

ترجمه کامل زنده‌یاد بدیع‌الزمان فروزانفر از قرآن کریم سرگذشت عجیب و غم‌انگیزی دارد. با وجود تأیید همراهان و شاگردان و براساس اسناد او قرآن را به صورت کامل ترجمه کرد، اما با گذشت چند دهه هیچ نشانه‌ای از ترجمه کامل در دست نیست.
1399/05/06
تأملی در رسم‌الخط قرآن کریم؛

اختلاف مصحف‎‌ها از کجا ناشی می‌شود؟

عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در یادداشت خود درباره رسم‌الخطّ قرآن کریم آورده است: جمع‌کنندگان مصحف‎‌ها متعدّد بودند و میزان علم و آگاهی آن‌ها هم متفاوت بود، از این جهت از نظر ضبط کلمات، ترتیب سوره‎‌ها و قرائات با همدیگر اختلاف داش
1399/05/03

بازار تازه‌های نشر دینی و قرآنی در تیرماه

شیوع دوباره ویروس کرونا باعث شد که شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران به دلیل نبود چشم‌انداز روشن، با مصوبه‌ای عدم برگزاری آن را در سال جاری اعلام کند و همین امر کورسوی امید را در دل ناشران خاموش کرد و آرزوهایشان را بر باد داد.
1399/05/02

روایت تاریخی حجاب در الجزایر/ زنانی که بدحجابی نمی‌شناسند + عکس

حجاب در جامعه الجزایر هم مانند سایر جوامع اسلامی ریشه‌های عمیقی در آداب و سنن و فرهنگ مردم داشته و بخشی از زندگی آنان بوده است و مردم در انواع، اشکال و رنگ‌های مختلف مطابق با عرف و عادات شهری، روستایی و قبایلی به آن پایبند بوده‌اند.
1399/04/23

محل دفن امام جواد(ع) کجاست؟

امام کاظم(ع) در ایامی که در شهر بغداد بود زمینی را در قبرستان قریش خرید تا در آن دفن شود، پس از شهادت آن حضرت در آن زمین دفن شد، امام جواد علیه السلام پشت قبر جدش در آن محل دفن گردید، این بقعه در طول زمان دچار مصیبتهای بسیاری گردید.
1399/04/31

مناره‌های بناشده بر آثار باقیمانده از ناقوس‌ها

تغییر کاربری ایاصوفیه به مسجد که این روزها با موج انتقاداتی از سوی نهادهای اسلامی و مسیحی مختلف جهان همراه بوده در حالی با استقبال طرفداران اردوغان مواجه است که نمی‌دانند تعداد زیادی از مساجدی که در اندلس به کلیسا تبدیل شدند؛ در ابتدا کلیسا
1399/04/28
پاسداشت ۴۰ سال صیانت از اسلامیت و جمهوریت؛

«چشم بینای نظام» که نفوذی ها و مسئله دارها تاب تحمل آن را ندارند

شورای نگهبان از چنان جایگاهی برخوردار است که اصول ۹۱ تا ۹۹ قانون اساسی را به خود اختصاص داده و رهبر معظم انقلاب هم آن را «چشم بینای نظام»، « نبض نظام اسلامی»، و «گلوگاه و مرکز حیاتی اداره و جهت‌گیری کشور» خوانده اند.
1399/04/26

ستیز علیه ساده‌ترین نشانه اسلامی در فرانسه / برنامه‌ریزی هدفمند برای خلع حجاب

ساده‌ترین نشانه اسلام برای بانوان،‌ استفاده از پوشش حجاب است که متأسفانه هدف قرار دادن این نماد به عنوان یکی از باورهای مسلمانان در فرانسه، که بیشترین میزان پیروان این دین را در میان کشورهای اروپایی دارد، در راستای سیاست‌های اسلام‌ستیزانه م
1399/04/24

مسجدی که داعش تخریب کرد

مسجد جامع«نوری» در موصل با مناره کج خود که یکی از نمادهای اصلی این شهر محسوب می شد، توسط داعشی ها تخریب شد که هم اکنون در مرحله بازسازی قرار دارد.
1399/04/23
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین