گـــزارش
پنج شنبه 24 آبان سال 1397 Thu, 15 Nov 2018 12:36:09 GMT
گـــزارش

این روزهای مرز چذابه+ عکس

مرز چذابه این روزها شاهد حرکت زائران اربعین حسینی برای رسیدن به کربلاست و تردد در این مرز نسبت به مرز مهران با آرامش و سرعت بیشتری در حال انجام است.
1397/08/02

ایستگاه‌های قرآنی اربعین؛ میعادگاه نغمه‌های آسمانی/ جلای دل در سایه سار کلام وحی+عکس

هر ساله ایستگاه‌های قرآنی اربعین در شهرهای مختلف عراق و مسیر زائران امام حسین(ع) برپا می‌شود؛ این ایستگاه‌ها خدمات قرآنی متنوعی به زائران ارائه داده و میعادگاهی برای زمزمه نغمه‌های آسمانی کلام وحی هستند.
1397/08/01

طرح ملی ۱۴۴۶ سرآغاز حفظ کل قرآن/ زحمتی که شیرین شد

«زهره هلالی» از جمله حافظان قرآن روشندل کشورمان است که پس از شنیدن فرمایش مقام معظم رهبری درباره تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن، تصمیم به‌این امر گرفته است و با خود چنین گفته است که شاید توفیق دیدار ایشان هیچ وقت برای من محقق نشود، اما در قلبم م
1397/07/23

آب در کوزه و مسئولینی که گرد جهانند/ ظرفیت‌های مغفول گردشگری ایران

جاذبه‌های گردشگری و آئین‌های عزاداری که می‌تواند سبب جذب گسترده گردشگران خارجی شود گویی همان آب در کوزه است، اما مسئولان بجای شناخت و توجه به آن در پی راهکار‌های دیگر برای تقویت اقتصاد مقاومتی، گرد جهان می‌گردند.
1397/07/22

استقبال بالاترین مقام یک کشور از قاری قرآن

عبدالباسط جزء قاریانی است که دقت فراوانی در انتخاب سفرهای قرآنی خود داشت. نخستین و تنها قاری که رئیس‌جمهور وقت پاکستان برای استقبال از وی به فرودگاه آمد مرحوم عبدالباسط بود.
1397/07/19

طلبیده شدگان در راهند

استان ایلام و مرز مهران سالها است که به گذرگاه عاشقی شهره شده اند و جمع مستان نیز در این میان برای زیارت مولای خود در ورای مرزهای جغرافیایی ایران، از این گذر عبور می کنند.
1397/07/17

سبک عبدالفتاح شعشاعی؛ به ظاهر ساده اما پیچیده

پیشکسوت قرآنی کشور سبک تلاوت عبدالفتاح شعشاعی را سبکی به ظاهر ساده ولی پیچیده دانست و گفت: استاد شعشاعی از جمله قراء اساطیری مصر به شمار می‌روند و مساحت صوتی کاملی از بم‌ترین تا زیرترین پرده‌ها را داشتند.
1397/06/29
تعزیه‌خوانی در جم از گذشته تا امروز؛

میراثی که نسل به نسل منتقل شد

تعزیه‌خوانی در جم دارای سابقه طولانی است و این مراسم تعزیه‌خوانی با ویژگی‌های خاص خود علاقمندان زیادی از نقاط مختلف کشور دارد.
1397/06/28

آیات قرآن، زینت بخش سر در خانه‌های ایرانیان

با ورود اسلام به ایران، هنر و معماری دچار تغيير شد و مفاهيم اسلام یکی از مهم‌ترین عوامل شکل دهنده به آن شد. در معماری اسلامی بیش تر از آیات قرآن به عنوان برجسته ترین ابداعات هنر اسلامی مورد استفاده قرار می گرفت. اگر از خانه‌ها و بناهای قدی
1397/06/23

آیا بخشی از مدیران برای افزایش درصد جانبازی با بنیاد شهید لابی می‌کنند؟/ بنیاد شهید لیست جانبازی مسئولین را به تفکیک درصد منتشر کند

سخنانی شنیده می‌شود مبنی بر اینکه عده ای از مدیران سعی دارند با افزایش درصد جانبازی خود و لابی با مجموعه های بنیاد شهید، ضمن دور زدن قانون، میز مدیریت را حفظ کنند.
1397/06/31

«رسم واحد» و «سنج و دمام»؛ پیش‌قراول آیین‌های سوگ مردمان جنوب

جنوب کشورمان در زمینه پیدایش بستر و سرچشمه شکل‌گیری آیین‌های مختلف مذهبی و دینی، پیش‌قراول رفتارهای گوناگونی بوده و در حوزه آیین‌های عزاداری ماه محرم، بوشهر با آیین عزاداری «رسم واحد» و «سنج و دمام» زبانزد دیگر استان‌هاست.
1397/06/26

تصویرگری آیات؛ ویژگی تلاوت محمد عمران

قاری بین‌المللی قرآن کریم کشورمان تصویرگری و اشاره به معنای آیات را از ویژگی‌های مهم تلاوت محمد عمران عنوان کرد. محمد عمران قاری و منشد معروف مصری بود که تلاوت‌های فاخر وی در خارج از مصر ضبط و ثبت شد.
1397/06/26

پرونده حج تمتع ۹۷ بسته شد

پرونده حج تمتع ۹۷ با بازگشت حدود ۸۶ هزار حاجی ایرانی از سرزمین وحی و فرود آخرین پرواز حجاج از مدینه منوره به کشورمان سحرگاه امروز بسته شد.
1397/06/25

منازل امام حسین (ع) از مدینه تا کربلا

پس از این که امام حسین(ع) از مکه حرکت کرد اولین پیام از سوی عبدالله جعفر برای ایشان ارسال شد که توسط فرزندان خود نامه ای به امام نوشت و طی آن از امام در خواست کرد که از مسافرت به عراق صرف نظر نماید.
1397/06/24

فراز و نشیب‌های عزاداری شیعیان در آفریقای جنوبی

همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری امام سوم شیعیان، مسلمانان آفریقای جنوبی نیز همچون سال‌های گذشته به برپایی مجالس عزاداری می‌پردازند و این رویکرد در کنار برخی حملات تروریستی، نشان از استقامت این مردم در صیانت از دین و دلبستگی به امام حسین (ع
1397/06/24

«مناجات خوانی»، آیین همراهی سوگواران بر استغاثه حسین(ع) با پروردگارش

زنده یاد جابر عناصری پژوهشگر حوزه آیین‌ها و نمایش‌های مذهبی ایرانی اعتقاد دارد که تنوع برخی آیین ها خرده آیین‌های نمایشی و مذهبی در فرهنگ عظیم ایرانی همواره سرچشمه‌‌ای برای تجلی گونه‌های متفاوتی از اشکال نمایش دینی در ماه‌های خاص مذهبی بوده
1397/06/24
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین