يادداشت
جمعه 12 آذر سال 1400 Fri, 03 Dec 2021 20:33:37 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

يادداشت

۳ نکته درباره پایتخت‌ قرآنی ایران ۱۴۰۰

بوشهر روز دهم خردادماه طی آئینی از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نخستین پایتخت قرآنی کشور در سال ۱۴۰۰ معرفی شد، منطقه‌ای که بیش از این، عنوان پایتختی را در موارد دیگری نیز به خود اختصاص داده بود.
1400/03/12

شب رستگاری

اساتید اخلاق سفارش می‌کنند تا با احیای شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان سرنوشت یک سال را با رستگاری رقم بزنیم و غفلت از این شب‌ها باعث ورشکستگی انسان می‌شود.
1400/02/11

آیا تهیه پلتفرم قرآنی یک تصمیم تاریخی خواهد شد

در پنجاه‌و‌دومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، بر تهیه یک پلتفرم قرآنی برای اجرای تمام فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی بر اساس آن، تأکید شد، موضوعی که رئیس بالاترین نهاد تصمیم‌ساز قرآنی آن را یک تصمیم تاریخی خواند.
1400/02/08

ابر رسانه‌ای به نام قرآن

ابررسانه بودن قرآن به این معناست که شاخصه‌های آن به‌عنوان یک رسانه، در عالی‌ترین حد قرار دارد و از همین رو دارای اعجاز رسانه‌ای شگفت‌انگیزی است. ابررسانه‌ها ویژگی تعاملی دارند و در قرآن نیز مدل تعاملی در حد اعلا وجود دارد.
1400/02/06

شمارش معکوس برای ضیافت الهی

چند روزی بیشتر به آغاز رمضان المبارک ۱۴۴۲ قمری نمانده و بسیاری تلاش می‌کنند با وجود شرایط کرونایی به‌ گونه‌ای به استقبال این ماه بروند که اعمالشان مقبول درگاه الهی قرار گیرد.
1400/01/20

ماه رمضان؛ فرصت جبران کم‌توجهی به قرآن

معلم و مفسر قرآن کریم، دلیل اهمیت ماه مبارک رمضان را نه در روزه‌داری و فضایل و کمالات دیگر آن، بلکه به دلیل همنشینی با درس‌های قرآن و جبران کم‌توجهی و بی‌توجهی به این مصحف شریف دانست.
1400/01/28

نقش مرحوم حجت‌الاسلام تجلی در ارتقای مسابقات قرآن ایران

حضور قاریان مصری در ایران، تلاش برای برگزاری فنی‌تر و حرفه‌ای‌تر مسابقات، طراحی‌های جالب دکور و جایگاه ویژه مسابقات،‌ تنوع در رشته‌ها، افزایش تعداد میهمانان و شرکت‌کنندگان از کشورهای دیگر بخشی از خدمات دوران مسئولیت مرحوم حجت‌الاسلام تجلی ب
1400/01/27

حضرت علی اکبر(ع)؛ جوان نمونه اسلام

به گواهی امام حسین(ع) حضرت علی اکبر(ع) شبیه‌ترین افراد به پیامبر اکرم(ص) بود. این شباهت نه فقط از حیث شمایل و گفتار، بلکه از حیث اخلاق و رفتار نیز بود.
1400/01/05

حضرت عباس(ع)، وارث صفات علوی

حضرت عباس علیه السلام به عنوان یکی از فرزندان امیرالمومنین علیه السلام، در همان زمان حضور در کنار پدر، از ایشان صفات و ویژگی‌های ارزشمندی به ارث بردند که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
1399/12/28

فضیلت روزه گرفتن در نخستین روز ماه شعبان

فردا ۲۵ اسفند مصادف با اول ماه شعبان است. ماه شعبان از شریف‌ترین ماه‌های سال محسوب می‌شود.آیت الله ملکی تبریزی در خصوص فضیلت روزه اول ماه شعبان حدیثی از امام صادق(ع) نقل کرده است.
1399/12/24

مروری بر متفاوت‌ترین مسابقات بین‌المللی قرآن قرن

گرچه مدیران امور قرآنی اوقاف در شرایط ناشی از کرونا در کشور و جهان چاره‌ای جز برگزاری مسابقات به صورت غیرحضوری نداشتند، اما همه به خوبی می‌دانیم، این شیوه، آن چیزی نیست که بتواند تمام خواسته‌ها و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، که در شر
1399/12/23

قم و نجف دو بال جهان تشیع هستند

روحانیت تشیع بر اساس آموزه‌های اهل بیت (ع) همیشه در مقابل ظالمان و ستمکاران و در کنار مظلومان و مستضعفان بوده‌اند و لکن شکل و چگونگی آن‌ها بر اساس مصلحت‌ها و تابع شرایط زمان و مکان بوده است. در این خصوص مرتضی نجفی قدسی یادداشتی را به این ش
1399/12/21

اعمال روز مبعث و فضیلت های آن

روز بیست و هفتم یکی از اعیاد بزرگ است و روزی است که حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌وآله به پیامبری مبعوث شد و جبرئیل برای ابلاغ پیامبری، بر آن حضرت فرود آمد در منابع شیعی اعمال و دعاهایی برای روز عید مبعث از جمله نماز، روزه، زیارت و دعا نقل شده اس
1399/12/21

چند حدیث گهرباراز امام موسی کاظم(ع)

«مهمترین و معروف‌ترین لقب امام موسی کاظم علیه السلام، «کاظم» است و کاظم یعنی فرو خورنده خشم و غضب. از دیگر القاب آن حضرت می‌توان به عالم، صالح، باب الحوائج، صابر، امین و زین المجتهدین اشاره کرد. مهمترین کنیه آن حضرت عبدصالح و ابوالحسن می‌با
1399/12/19
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
سال 1400سال 1400سال 1400