يادداشت
یکشنبه 25 آذر سال 1397 Sun, 16 Dec 2018 16:39:40 GMT
يادداشت

بشارت به منجی در نامه امام یازدهم به پدر شیخ صدوق

امام حسن عسکری(ع) ضمن نامه‌ای به پدر شیخ صدوق نوشت: پیوسته شیعیان ما در غم و اندوهند تا موقعى که فرزندم ظهور کند، همان کسى که پیامبر اکرم بشارت ظهور او را چنین داده‏ است: زمین را پر از عدل و داد کند آن‌چنان که پر از ظلم و ستم شده است.
1397/09/25
به مناسبت سالروز شهادت آ‌یت الله دستغیب

گذری بر خدمات شهید دستغیب

مسجد عتیق کهن‌ترین مسجد شیراز با قدمت هزار ساله، سنگر اصلی فعالیت‌های شهید دستغیب بود، که وی از طریق این سنگر مستحکم تمام فعالیت‌های عبادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را رقم می زد.
1397/09/21

چرا زشتى دروغ از گناهان ديگر بيش‏تر است؟

دروغ، دروغ مى ‏زايد. دروغ، راه را براى زشتى‏ ها باز مى‏كند. دروغ سپر جنايات قرار مى ‏گيرد و دروغ گو را بر اثر ارتكاب گناه دلير مى‏ كند. دروغ نه تنها خودش گناه است، بلكه گناه ‏هايى در پى دارد؛ ولى گناهان ديگر خودشان مى‏ باشند و بس.
1397/09/17

آشنایی با «قـَطّاره» امام علی(ع)

حدود ۲۵ کیلومتری جنوب غربی کربلا نزدیک‌ جاده‌ این شهر به سمت «عین التمر»، چشمه آبی وجود دارد که به «قـَطّاره» امـام علی علیه السلام شناخته مـی شـود.
1397/09/11
نماینده آیت الله العظمی سیستانی مطرح کرد :

ثروت و جایگاه عقل و نادانی از نگاه روایات

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد صافی نماینده آیت الله سیستانی در خطبه نماز جمعه به حدیث امام علی (ع) اشاره کرد که فرمود: «هیچ بی نیازیی همچون عقل، و هیچ فقری همچون نادانی، و هیچ میراثی همچون ادب و هیچ پیشتیبانی همچون مشورت نیست».
1397/09/10

غفلت از عشق‌ورزی به فرزند و ازدواج جوانان با افراد همسن پدر و مادرشان

یک کارشناس خانواده به بیان کارکرد ابراز محبت و عشق در خانواده و تأثیری که این مهم می‌تواند در استحکام زندگی داشته باشد پرداخت و بیان کرد: بسیاری از والدین از عشق‌ورزی به فرزند خود غافل‌اند و صرفاً در قامت یک مربی ظاهر می‌شوند. بنابراین چنین
1397/09/10

مهریه بین زن و مرد تعادل ایجاد می‌کند

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن هشدار به رویکردی که علیه مهریه مطرح می‌شود، گفت: مهریه بین زن و مرد تعادل ایجاد می‌کند.
1397/09/07

اعمال روز ۱۷ ربیع الاول

اعمال و آداب روز هفدهم ربیع الاول در آستانۀ فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر (ص) و امام صادق (ع) منتشر شده است.
1397/09/03

راهکارهای وحدت‌ بین مذاهب در سیره امام صادق(ع)

امام صادق(ع) نمونه‌ای از برترین رهبران تقریب‌گرای تمام دوران‌هاست که توانست جمعیت عظیمی از مخالفان عترت را با خود همراه کند تا جایی که ظهور و بروز آن را می‌توان در عصر امام رضا(ع) و در ارادت فراوان اهل‌سنت به آن حضرت مشاهده کرد.
1397/09/01

پرهیز از رابطه دوستانه با کفار در آیه‌ای از قرآن

آیاتی از قرآن حاکی از عدم ارتباط دوستانه با دشمنان اسلام است. خداوند در یک آیه در اهمیت این موضوع می‌فرماید: شما مخفیانه با آن‌ها رابطه دوستی برقرار می‌کنید در حالی که من به آنچه پنهان یا آشکار می‌کنید از همه داناترم.
1397/08/23
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین