يادداشت
چهارشنبه 1 بهمن سال 1399 Wed, 20 Jan 2021 09:23:31 GMT
يادداشت

بررسی فرازهایی از خطبه فدک

حضرت زهرا (س) در طول زندگی پر برکت خود سخنرانی‌های متعددی داشتند که یکی از آن‌ها خطبه فدک است. خطبه فدک از آیات متعددی تشکیل شده که تمام آن مربوط به بحث فدک نیست بلکه حضرت مسیر انحرافی را مطرح می‌کنند که یکی از نمونه‌های آشکار آن بحث فدک اس
1399/10/28

۳ عمل محبوب حضرت زهرا (س) در دنیا

حضرت زهرا (س) فرمودند: ۳ چیز از دنیا براى من دوست داشتنى است: تلاوت قرآن، نگاه به صورت رسول خدا، انفاق و کمک به نیازمندان در راه خدا.
1399/10/27

۸ پیشنهاد برای زندگی فاطمی

پویش مردمی «به رنگ مادر» با توجه به شرایط و نحوه­ عزاداری امسال در فاطمیه، به دلیل شیوع ویروس کرونا، راه‌اندازی شده است و ۸ پیشنهاد برای مردم در این ایام دارد.
1399/10/25

روزهایی که قرار بود «آخرالزمان» باشند و نشد!

۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی (اول دی ۱۳۹۱ شمسی) بعضی‌ها گمان می‌کردند روز آخرالزمان است. بعضی‌های دیگر هم که چنین باوری نداشتند فقط منتظر بودند یا کنجکاو بودند که ببینند واقعاً چه اتفاقی می‌افتد یا اصلاً اتفاقی می‌افتد؟ اتفاقی نیفتاد!
1399/10/01

نگاهی به ترکیب اعضای هیئت داوران مسابقات سراسری قرآن

مشاهده چهره‌هایی همچون سیدمحسن موسوی‌بلده، از پیشتازان بحث آموزش تجوید قرآن در کشور، در میان اعضای هیئت داوران بر وزانت این مسابقات افزوده است و از سوی دیگر خلأ حضور برخی چهره‌ها، که در چند سال گذشته همواره در گروه داوری و در بخش لحن حضور د
1399/09/20

آشنایی با یک معامله پرسود در قرآن

طبق تفسیر قرآن، مبلغی که انسان بدون شرط به دیگری قرض می‌دهد، در حقیقت به خدای متعال سپرده که پاداش آن را چندین برابر از خداوند دریافت خواهد کرد.
1399/09/17

بهترین دانشجو از منظر اسلام

دانشجویی بهترین فرصت برای نزدیک شدن به خداست. پیامبر(ص) فرمود: دانش را فرا گیرید، گرچه در چین باشد؛ زیرا طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است.
1399/09/16

بودجه قرآنی ۱۴۰۰ خلاف جهت عدالت

بعید است که بودجه ناچیز قرآنی سال ۱۴۰۰ برآمده از بی‌اطلاعی رئیس جمهور از اوضاع مالی فعالان قرآنی باشد، اما چنانچه اینگونه است، مسئول اصلی مطلع کردن او کیست؟
1399/09/16

حسرت دیدار سردار سلیمانی و ماجرای آخرین دیوارنگاره حرم حضرت زینب(س)

ایام ولادت حضرت زینب (س) گذشت. نیمه‌های شب بود که از خواب پریدم. مثل شب‌هایی که از صدای موشک‌های اسرائیل بیدار می‌شدم ، دلشوره عجیبی داشتم. سری به اینستاگرامم زدم و در کمال ناباوری تصویر سردار و خبر شهادت وی را دیدم.
1399/10/06

یاد سردار دل‌ها، یکسال پس از عروج

مردم او را نماد صفت‌های نیکی می‌دانند که به سختی همه آنها در یک شخصیت یافت می‌شود، شجاعت ، فراجناحی و مردمی، خالص و مخلص بودن، علاقه به اسلام و وطن و داشتن شور و شعور توامان در دفاع از این دو، همه ویژگی‌هایی است که سبب شد تا "سلیمانی" در یک
1399/10/06

خیر دنیا و آخرت در کلام پیامبر(ص)

پیامبر(ص) فرمود: هرکه خداوند، محبّت اهل‌بیت(ع) را روزی‌اش کند، بی‌گمان به خیر دنیا و آخرت رسیده است و در اینکه او اهل بهشت است، احدى نباید شک کند.
1399/10/03

عالی‌ترین نمونه از شهامت و دلیری

حضرت زینب(س) عالی‌ترین نمونه از شهامت و دلیری، دانش و بینش است. همراهی، همدلی، صبر، شکیبایی و استواری حضرت زینب(س) پس از وفات حضرت زهرا(س) بود که به ایشان لقب "ام ابیها" را دادند.
1399/09/30

اثرات صدقه در روزهای سخت زندگی انسان

این روزها کرونا سبب شده تا بسیاری از سنت‌های خیر جامعه اسلامی ما کمرنگ شده و گاها به فراموشی سپرده شود. در این روزهای سخت، به‌قدری مردم درگیر مشکلات خواسته و ناخواسته اقتصادی و اجتماعی هستند که گویا فراموش کرده‌اند خدای متعال برای رفع مشکلا
1399/09/28

سه تکلیف اجتماعی در دعای امام سجاد (ع)

همان گونه که دوست داریم اگر مظلوم واقع شدیم دیگران به فریاد ما برسند، و اگر به دیگران خدمت کردیم قدردان زحمات ما باشند باید نسبت به دیگران نیز چنین باشیم.
1399/09/27

محتکران بخوانند

چه بسیار جنایت‌های خانوادگی و اجتماعی و پریشانی‌های روح و روانی که می‌تواند برآمده از اثرهای احتکارِ کالا و گرانیِ دلبخواه و انحصاریِ آن باشد. شاید از این رو است که حضرت پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند: «محتکران و آدم‌کشان در جهنم هم‌درجه‌اند».
1399/09/24
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین