شنبه 18 آذر سال 1402 Sat, 09 Dec 2023 19:40:33 GMT
کد خبر : 74223       تاریخ : 1401/02/10 10:30:28
اساتید مدرسه علمیه الزهرا(س) بوشهر تجلیل شدند

اساتید مدرسه علمیه الزهرا(س) بوشهر تجلیل شدند

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر تصریح کرد: حکمت روزه داری بنا به آیه ۱۸۳ سوره بقره نه برای گرسنگی، بلکه برای تقواست و در سایه آن افق های ایمان برای انسان روشن می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار مبشرین، ضیافت افطار به میزبانی مدرسه علمیه الزهرا(س) بوشهر با حضور حجت‌الاسلام اسماعیلی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان، اساتید و کادر، شامگاه ۱۰ اردیبهشت برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیلی در این مراسم با اشاره به آیه ۱۸۳ سوره بقره (کُتِبَ عَلَیکُمُ الصِّیامُ کَما کُتِبَ عَلَی الَّذینَ مِن قَبلِکُم)، گفت: ایمان ترقی می خواهد و ادامه دادن به واسطه تقواست.

وی با اشاره به علمایی همچون آیت الله خوشوقت(ره) و آیت الله بهجت(ره) گفت: برخی اوج می‌گیرند، اما یک عده در مراتب اولیه ایمان می مانند و گاه رشد معکوس هم دارند؛ فرق در تقوای الهی است.

حجت الاسلام اسماعیلی تاکید کرد: ثمره رشد ایمان توکل، اخلاص و حضور قلب در نماز است و اگر این ثمرات کم باشد نشان دهنده عدم تکامل ایمان است.

وی همچین در ادامه با بیان آیه ۹ سوره انسان «إِنَّمَا نُطْعِمُکُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِیدُ مِنْکُمْ جَزَاءً وَلَا شُکُورًا»، افزود: اخلاص آن است که همه امور برای خدا باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اضافه کرد: حکمت روزه داری بنا به آیه ۱۸۳ سوره بقره نه برای گرسنگی، بلکه برای تقواست و در سایه آن افق های ایمان برای انسان روشن می‌شود.

حجت‌الاسلام اسماعیلی در پایان با اهدای لوح تقدیر، از اساتید مدرسه علمیه الزهرا(س) بوشهر تجلیل کرد.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=74223

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402