چهارشنبه 1 بهمن سال 1399 Wed, 20 Jan 2021 11:23:17 GMT
کد خبر : 59889       تاریخ : 1399/08/06 14
مردم از برگزاری مراسم ختم اموات در منازل پرهیز کنند
رئیس بهداشت گناوه:

مردم از برگزاری مراسم ختم اموات در منازل پرهیز کنند

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: برگزاری مراسم ختم اموات در منزل بلحاظ فضای بسته خطرناک است و به عنوان یکی از عوامل انتشار این بیماری به شمار می‌آید.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، محمد بازیاری روز سه شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا این شهرستان افزود: با وجود اینکه تاکنون ۸۰ نفر بر اثر مبتلا به بیماری کرونا در این شهرستان فوت کرده‌اند، اما  مراسم‌های تشییع و تدفین اموات همچنان با جمعیت بالا برگزار می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه مراسم ختم دیگر در مساجد برگزار نمی‌شود، مردم در خانه‌های خود که فضای کوچک‌تری است اقدام به برگزاری مجلس می‌کنند که این روش خطرناک و عامل انتشار بیماری کرونا است.

بازیاری  اظهارداشت: برگزاری چندین مراسم ختم و چهلم و سالگرد به‌طور همزمان باعث ازدیاد جمعیت و انتقال بیماری می‌شود.

وی گفت: اگرچه شهرستان گناوه هم‌اکنون در وضعیت بحرانی نیست اما با هرگونه سهل‌انگاری،  مسافرت و جابه جایی به کلان‌شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند، تبدیل به وضعیت خطرناک می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: با توجه به اینکه در پیک سوم شیوع کرونا هستیم، همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها یاری‌رسان این مجموعه در کنترل بیماری باشند.
وی بیان کرد: همبستگی و همکاری خوبی بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان در روزهای ابتدایی شیوع کرونا وجود داشته است که نتایج خوبی دربرداشت.
بازیاری گفت: در بازیدهای میدانی صورت گرفته توسط بازرسان بهداشت محیط، اصناف ۶۰ درصد و ادارات حدود ۹۸ درصد از ماسک استفاده می‌کنند.
وی بیان کرد:  انوایی‌ها و دفاتر پیشخوان از مکان‌هایی هستند که عموم مردم به آنها مراجعه می‌کنند و نیاز هست متصدیان، پروتکل‌های بهداشتی را با دقت و وسواس بیشتری رعایت کنند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59889

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین