پنج شنبه 1 مهر سال 1400 Thu, 23 Sep 2021 01:09:43 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68862       تاریخ : 1400/02/13 16:22
آغاز جشنواره هنر قرآنی در بوشهر/ مهلت ارسال آثار تا 10 خرداد

آغاز جشنواره هنر قرآنی در بوشهر/ مهلت ارسال آثار تا 10 خرداد

رئیس حوزه هنری بوشهر از برگزاری نخستین جشنواره استانی هنر قرآنی خبر داد و گفت: این جشنواره در دو رشته خوشنویسی و تصویر سازی با بهره بردن از آیات قرآن کریم در استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش مبشرین، امید پارسایی‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران از انتشار فراخوان هنر قرآنی توسط حوزه هنری استان بوشهر خبر داد و با اشاره به اهمیت فعالیت‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: به مناسبت ماه ضیافت الهی نخستین جشنواره هنر قرآنی در خوشنویسی و تصویرسازی برای جلب مشارکت و فعالیت هنرمندان استان آغاز می‌شود و در این راستا دو فراخوان منتشر شده است.

رئیس حوزه هنر استان بوشهر با تأکید بر تقویت هنر قرآنی بیان کرد: سومین دوره فراخوان خوشنویسی قرآنی تحت عنوان «قدر قلم» برگزار و از خطاطان استان تقاضا شده تا آثار خود را در  رشته‌های مختلف خوشنویسی در خطوط نستعلیق، شکسته، نسخ، ثلث و نقاشی خط براساس محورهای آیات قرآن کریم مربوط به سوره‌های شعرا و حشر به نگارش در آورند.

وی زمان ارسال آثار در بخش جشنواره خوشنویسی قرآنی را تا ۱۰ خرداد دانست و بیان کرد: در این جشنواره به آثار برگزیده جوایز نقدی و فرهنگی اهدا می‌شود.

پارسایی‌فر، با تأکید بر اهمیت فعال‌سازی هنر تصویرسازی در استان افزود: نخستین جشنواره استانی تصویر سازی آیات و قصه‌های قرآنی با موضوعات عظمت دریا و قصه‌ اصحاب کهف با مشارکت هنرمندان جوان استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی مهلت ارسال آثار تصویر سازی آیات قرآن کریم و قصه‌های قرآنی را 15 خرداد ماه دانست و افزود: از هنرمندان تصویرساز استان در فراخوان دیگری دعوت شده تا نسبت به تصویرسازی قرآنی بر اساس قصه اصحاب کهف بر مبنای آیات قرآن کریم و توصیف دریا بر اساس سوره نحل اثر خلق کنند.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر با اشاره به مجاهدت‌های شبانه‌روزی کادر درمان استان در مقابله با بیماری کرونا افزود: برای تقدیر و تجلیل از کادر زحمتکش درمان استان در این ایام، آثار برگزیده این فراخوان‌ها به کادر درمان استان تقدیم می‌شود.

پارسایی‌فر با اشاره به اهمیت هنر تجسمی در استان خاطرنشان کرد: هنر تجسمی با توجه به جذابیت و نوع تولیدشان که عمدتاً به صورت هنر فردی هستند، در این ایام قرنطینه و کرونایی، فرصت مناسبی برای ارائه استعدادها و توانمندی‌های هنرمندان استان هستند که باید به آنها توجه و با برگزاری این فراخوان‌ها ساماندهی و تقویت شود.

وی به اهداف برگزاری این فراخوان‌ها در ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود: شناسایی و حمایت از استعدادهای هنرمندان جوان در استان که بر مبنای مفاهیم قرآنی و دینی نسبت به تولید آثار فاخر اقدام می‌کنند، از رسالت‌های مهم حوزه هنری است که با برگزاری این رویدادهای هنری در پی نائل شدن به این اهداف هستیم.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68862

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400