جمعه 12 آذر سال 1400 Fri, 03 Dec 2021 19:30:49 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68767       تاریخ : 1400/02/10 16
آیین شب‌های قدر در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود

آیین شب‌های قدر در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود

معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی اعلام کرد: آیین شب‌های قدر با توجه به شیوع کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، با حضور تعداد معدودی از زائران در صحن‌های حرم مطهر با مرکزیت صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

به گزارش مبشرین، مراسم احیای شب نوزدهم با قرائت قرآن آغاز می‌شود و در ادامه، دعای روحبخش جوشن کبیر قرائت خواهد شد.

بخش احیای این مراسم نیز از ساعت ۲۳:۳۰ تا یک بامداد با مرثیه سرایی و با سخنرانی آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس و برگزاری مراسم احیا ادامه خواهد یافت. پایان بخش مراسم نیز قرائت فرازی از سخنان امام رضا(ع) خواهد بود.

همچنین در شب بیست و یکم مراسم با تلاوت آیات روحبخش قرآن کریم و قرائت دعای جوشن کبیر آغاز می شود. در ادامه پس از پخش کلیپی با موضوع «امامت، ولایت و عدالت»، یکی از مداحان به مرثیه سرایی می‌پردازد و مراسم احیا با سخنرانی حجت الاسلام ناصر رفیعی برگزار خواهد شد.

ترتیل خوانی سوره های روم، دخان و عنکبوت، ویژه برنامه قرآنی شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان است که با حضور قاریان برجسته انجام خواهد شد. قرائت دعای جوشن کبیر، مرثیه سرایی و سخنرانی از دیگر برنامه‌های این شب است.

بنا بر این گزارش، به همت معاونت خدمات زائران آستان قدس رضوی، در این شب‌ها امکانات بهداشتی، از جمله توزیع ماسک و ضدعفونی کردن صحن‌ها بیشتر و با افزایش تعداد خادمان سلامت، نظارت بر رعایت دستورالعمل‌ها نیز تقویت خواهد شد. چیدمان مناسب فرش ها در اماکن متبرکه برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز از جمله اقدامات مهم خادمان و خادمیاران در این شب ها خواهد بود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68767

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400