پنج شنبه 1 مهر سال 1400 Thu, 23 Sep 2021 00:15:44 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68375       تاریخ : 1400/01/28 09:08
بهره‌مندی ۱۵۰۰ مؤسسه از بن خرید محصولات نمایشگاه مجازی قرآن

بهره‌مندی ۱۵۰۰ مؤسسه از بن خرید محصولات نمایشگاه مجازی قرآن

طی نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل اتحادیه‌های مؤسسات قرآنی استان‌ها در سال ۱۴۰۰، بر مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت معرفی هزار و ۵۰۰ مؤسسه به منظور بهره‎مندی از بن خرید محصولات فرهنگی نخستین نمایشگاه مجازی قرآن خبر داده شد.

به گزارش مبشرین، نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل اتحادیه‌های استانی در سال ۱۴۰۰، چهارشنبه، ۲۶ فروردین‌ماه، به صورت مجازی با حضور محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت و مدیران عامل ۲۵ اتحادیه استانی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مدیران عامل استان‌ها به ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات محوله به استان‌ها و سپس هر یک به بیان‌ برنامه‌ها و طرح‌های سال ۱۴۰۰ پرداختند.

در ادامه محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری از اعطای اعتبار ۶۲۰ میلیون تومانی جهت اجرای ۶۰ دوره تربیت معلم حفظ قرآن در کشور خبر داد و گفت: قرارداد این تفاهم‌نامه نهایی شده و از دو هفته آینده تفاهم‌نامه‌هایی با استان‌ها درباره تربیت هزار و ۲۰۰ استاد و مربی حفظ قرآن منعقد خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون آموزش عمومی قرآن کشور به منظور آمادگی اتحادیه برای اجرای طرح توانمندسازی معلمان قرآن گفت: همچنین براساس رایزنی‌هایی که با کمیسیون‌های شورای توسعه فرهنگ قرآنی داشتیم، مقرر شد تا اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی را در اولویت هزینه‌کرد تمامی پنج میلیارد تومان اعتبار دستگاه‌ها قرار دهند.

انجم‌شعاع بیان کرد: براساس رایزنی‌های صورت گرفته، تمامی اعتبارات سال ۹۹ با اولویت اتحادیه و فعالیت‌های حوزه مردمی هزینه خواهد شد.

وی همچنین به تلاش برای انتقال امتیاز وام‌های قرض‌الحسنه به اتحادیه کشوری و اعطای وام به مؤسسات قرآنی در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مساعدتی جهت معرفی هزار و ۵۰۰ مؤسسه قرآنی به منظور بهره‎مندی از بن خرید محصولات فرهنگی در نمایشگاه قرآن به عمل آمده است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68375

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400