دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:40:09 GMT
کد خبر : 67124       تاریخ : 1399/12/16 24:47
استان بوشهر استان قرانی است

استان بوشهر استان قرانی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر استانی قرآنی است که از ابتدای ورود اسلام به آن توجه ویژه‌ای به فعالیت‌های قرانی شده است.

به گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری در دیدار معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: قرآن یک هدایت‌نامه جامع الهی برای نجات و کمال انسان‌ها و بشریت برای همه اعصار است.
 
وی افزود: توجه به قرآن توجه به سعادت و رستگاری انسان است و مهندسی اساسی نظام ما باید براساس آموزه‌های قرآنی در تمام عرصه‌ها باشد تا نظامی بر اساس آموزه‌های الهی داشته باشیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر عنوان کرد: استان بوشهر استانی قرآنی است و از همان ابتدا که اسلام وارد ایران شده توجه ویژه به اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) داشته است.
 
وی ادامه داد: این استان جایگاه ویژه‌ای در زمینه دانش قرائت، فهم معارف قرآنی، تفسیر و پژوهش قرآنی، هنر قرآنی  وتحقق آموزه‌های قرآنی در محیط اجتماعی داشته و دارد.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: عالمان بزرگی  در عرصه قرآنی در این استان ظهور یافتند که در عرصه قرائت، صوت و لحن و هم سبک قرائت تالیفات بسیاری دارند که در همین خصوص ابداعات قرآنی بسیار قوی صورت گرفته و تدوین قرآن متقارن توسط آیت‌الله میرزا معتقد اهرمی از جمله آن‌ها است.
 
وی اظهار کرد: از سال ۹۴ روز رحلت آیت‌الله معتقد اهرمی روز قرآنی استان بوشهر نام گرفت و در همین خصوص سند چشم انداز ۲۰ ساله قرآن را تدوین کردیم که در ۱۰ سال گذشته در سه سال به عنوان استان ممتاز قرآنی کشور انتخاب شدیم و در دیگر سال‌ها هم در جایگاه سوم قرار داشتیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر عنوان کرد: ایجاد مجتمع بزرگ قرآنی و ایجاد دانشکده قرآنی از جمله برنامه‌هایی است که در آینده در نظر داریم و با اختصاص اعتبارات لازم می‌توان یک استان قرآنی به تمام معنا داشته باشیم.
 
وی گفت: صداوسیمای استان یک صداوسیمای قرآنی است و تمامی برنامه‌های روز قرانی استان را پوشش می‌دهد و برنامه‌هایی نیز در این خصوص تهیه کرده است.

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67124

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400