دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:52:58 GMT
کد خبر : 66819       تاریخ : 1399/12/06 26
امام جمعه عسلویه: مردم در انتخابات شوراها افراد دارای انگیزه خدمت را شناسایی کنند

امام جمعه عسلویه: مردم در انتخابات شوراها افراد دارای انگیزه خدمت را شناسایی کنند

امام جمعه عسلویه گفت: مردم در انتخابات شوراها افراد دارای انگیزه خدمت را شناسایی کنند.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدعلی هاشمی نژاد صبح چهارشنبه در مراسم میلاد مولای متقیان حضرت امام علی (ع) در عسلویه اظهار داشت: ما به بخش کوچکی از فضائل آن حضرت پی برده‌ایم خدا و پیامبرش به شایستگی حضرت را معرفی کردند.

وی خاطرنشان کرد: ابن ابی الحدید معتزلی می‌گوید خدا اگر بخواهد همه خوبی‌ها و برجستگی‌ها در وجود یک فرد قرار دهد آن فرد کسی جز حضرت علی (ع) نیست.

هاشمی نژاد افزود: علم، حلم، شجاعت، عدالت و دیانت هیچکس به مانند حضرت امام علی (ع) نیست. کسی مانند او با دشمنش مدارا نمی‌کند و به قاتل خود محبت می‌کند و حتی از شیر و غذای خود به او می‌دهد و به فرزندانش سفارش می‌کند در قصاص فقط یک ضربه به او بزنند.

وی اضافه کرد: بعضی از خصایص حضرت امام علی (ع) منحصر به فرد است؛ مثل اینکه تنها کسی است که در خانه خدا متولد شد و در خانه خدا به شهادت رسید. باید افتخار کنیم که پیرو چنین امامی هستیم.

امام جمعه عسلویه در خصوص انتخابات آینده گفت: ما دو حماسه در پیش داریم. چند ماه دیگر باید در دو انتخابات شرکت کنیم که دو وظیفه مهم داریم یکی حضور با نشاط و با انگیزه در انتخابات است چون باید مقابل دشمن موضع بگیریم. موضع دشمن این است که انتخابات کمرنگ باشد و مردم در انتخابات شرکت نکنند. راه مقابله با دشمن حضور پر شور مردم در انتخابات است.

هاشمی نژاد وظیفه دیگر مردم در انتخابات را انتخاب فرد اصلح دانست و ادامه داد: اصلح کسی است که هم متخصص باشد و هم متعهد باشد. باید بررسی و تحقیق کنیم و اصلح را بشناسیم و به او رأی بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه باید با آگاهی و شناخت کامل رأی بدهیم، تصریح کرد: در انتخابات شوراها هم باید دقت کنیم کسانی انتخاب کنیم که دغدغه خدمت به مردم داشته باشند و نه فقط انگیزه‌ها و منافع شخصی داشته باشند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=66819

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400