شنبه 16 اسفند سال 1399 Sat, 06 Mar 2021 09:45:11 GMT
کد خبر : 65802       تاریخ : 1399/11/07 27:52
مبلغی ، رئیس شورای دین پژوهان کشور شد

مبلغی ، رئیس شورای دین پژوهان کشور شد

در هجدهمین جلسه شورای دین پژوهان کشور که در دفترتبلیغات حوزه علمیه قم ترتیب یافت، با رای اکثریت اعضاء، حجت الاسلام و المسلمین احمد مبلغی به عنوان رئیس جدید شورای علمی پژوهان کشور انتخاب شد.

به گزارش مبشرین به نقل از روابط عمومی دفترتبلیغات حوزه علمیه قم، دبیر شورای دین پژوهان کشور گفت: شورای دین پژوهان کشور مرکب از ۱۵ نفر عضو است که از صاحب نظران علمی،پژوهشی حوزه، مسئولین پژوهشگاه های مهم، مراکز مهم موسسات پژوهشی و اساتید حوزه و دانشگاه تشکیل شده است .
آیت پیمان افزود: در هجدهمین جلسه شورای دین پژوهان که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین مبلغی، ۵ عضو جدید این شورا معرفی شدند.

وی همچنین در این جلسه از خدمات مرحوم صاحبی که ریاست شورای دین پژوهان را بر عهده داشت تجلیل کرد و یادش را گرامی داشت.

دبیر شورای دین پژوهان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این جلسه آثار پژوهشی جامعه علمی کشور مورد بررسی، ارزیابی و داوری قرار گرفت و یک اثر را به عنوان اثر برگزیده انتخاب کردند.

وی ادامه داد: شورای دین پژوهان کشور با روش علمی دقیق و بر اساس ١٢ ملاک مصوب، پژوهش های دینی را در هر دوره دریافت و مورد ارزیابی قرارداد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری پیش از این رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=65802

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی