شنبه 16 اسفند سال 1399 Sat, 06 Mar 2021 08:06:19 GMT
کد خبر : 65744       تاریخ : 1399/11/06 18:08
امام جمعه بوشهر: استکبار به دنبال مدیریت اندیشه از طریق رسانه است

امام جمعه بوشهر: استکبار به دنبال مدیریت اندیشه از طریق رسانه است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: جهان کنونی جهان جنگ رسانه‌ای است و جهان استکبار به دنبال مدیریت اندیشه و معماری ادراک از طریق رسانه است.

به گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری در دیدار رئیس بسیج سازمان صداوسیما و عضو شورای معاونین سازمان صدا و سیما و جمعی از مدیران و مسئولین صدا و سیمای مرکز بوشهر بیان کرد: جهان کنونی جهان جنگ رسانه‌ای است و این یک واقعیت ملموس است.

 
وی با بیان اینکه الان جنگ وارد حوزه ادراک و اندیشه شده است، افزود: ما در جنگی فوق العاده پیچیده و فرا نرم هستیم که رسانه ابزار این تهاجم است و جهان استکبار دنبال این است که با فناوری پیشرفته رسانه و اندیشه را مدیریت، و ادراک را معماری کند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استفاده از رسانه، راه مدیریت افکار است، ادامه داد: در تاریخ جهان هیچ‌گاه به اندازه شرایط کنونی، رسانه به عنوان ابزار و مؤلفه قدرت در مهندسی ادراکی استفاده نشده است.
 
وی نقش رسانه را در مدیریت جامعه جهانی را، اصلی و راهبردی عنوان کرد و افزود: اکنون در محاسبه قدرت نقش رسانه از فناوری نظامی هم بالاتر است به همین علت توجه به جایگاه آن در جغرافیای جامع جهانی بسیار اهمیت دارد و در این زمینه باید بازکاوی نوینی در زمینه جایگاه رسانه داشته باشیم.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به ایجاد جبهه مقاومت رسانه‌ای در مقابل تهاجم رسانه‌ای، بیان کرد: باید در مقابل تهاجم رسانه‌ای گسترده جهان استکبار، خط مقاومت رسانه تشکیل شود و سرآغاز آن باید از افق ایران طلوع کند.
 
وی گفت: در حوزه دفاع مقدس رسانه‌ای، بسیج رسانه نقش بسیار مهمی در عرصه ایجاد جبهه رسانه‌ای در مقابل جهان استکبار دارد.

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=65744

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی