جمعه 3 بهمن سال 1399 Fri, 22 Jan 2021 10:12:04 GMT
کد خبر : 63699       تاریخ : 1399/10/04 28:08
سامانه «سبد قرآنی» رونمایی خواهد شد

سامانه «سبد قرآنی» رونمایی خواهد شد

رئیس مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی از رونمایی یکی از محصولات فناوری اطلاعات این دفتر با عنوان سامانه «سبد قرآنی» توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، در نشست تجلیل از فناوران برتر دفتر تبلیغات اسلامی اظهار کرد: با اطلاع ضمنی که از دستگاه‌های فرهنگی کشور دارم عرض می‌کنم که دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه فناوری اطلاعات یک رتبه عالی در این میان دارد و مایه افتخار است و از این نهادی که چنین نیروهای خوش فکر، دوراندیش و نخبه دارد، انتظارات فراوانی می‌رود و امروز کارهای خیلی بهتری در دفتر رقم می‌خورد.

وی گفت: اینکه از جغرافیای دفتر فراتر رفتیم و محصولاتی ارائه می‌کنیم که انتفاع آن از جامعه علمی و کشورهای دیگر هم فراتر رفته و قابل استفاده است، نشان از کار خوب فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی در این عرصه است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: روابط عمومی دفتر اطلاع رسانی خوبی انجام می‌دهد ولی باید یک شاخه اطلاع رسانی در فناوری اطلاعات شکل بگیرد، چرا که جنس محصولات و فعالیت‌های فناوری اطلاعات خاص است و ارتباط گرفتن با مخاطب، معرفی کردن و پرزنت آن، نوع خودش را می‌طلبد.

وی با اشاره به دیگر محصول فناوری اطلاعات با عنوان «سبد قرآنی» که در سطح ملی ارائه می‌شود و به زودی توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی خواهد شد، افزود: خیلی از محصولاتی که در دفتر تبلیغات اسلامی شکل گرفته، همانند «اصطلاح نامه علوم اسلامی» و «سبد قرآنی» می‌تواند رتبه و اعتبارنامه دانش بنیانی بگیرد و پیچیدگی زیادی ندارد و چون مستقیم ازهای تک (تخصص بالا) استفاده می‌شود و اگر مورد تأیید فناوری اطلاعات ستاد باشد، می‌تواند از طریق مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق شکل بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی اظهار کرد: در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق توافق نامه‌ای را با مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کردیم که محصولات نوآورانه‌ای که قابل صادرات هستند (چه محصولات مذهبی برای مسلمانان دنیا و چه محصولاتی برای فارسی زبانان دنیا) را در مرکز ملی و خلاقیت اشراق شناسایی و داوری شود.

گفتنی است در این مراسم، از حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی جهت ارائه اپلیکیشن روز برگ به عنوان «محصول برتر» تجلیل به عمل آمد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=63699

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین