پنج شنبه 2 بهمن سال 1399 Thu, 21 Jan 2021 01:29:50 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 61086       تاریخ : 1399/09/15 16
نبود نگاه راهبردی به فعالیت‌های قرآنی / دیدگاه مسئولان اصلاح شود

نبود نگاه راهبردی به فعالیت‌های قرآنی / دیدگاه مسئولان اصلاح شود

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی كشور ضمن انتقاد از افزایش نیافتن بودجه‌های قرآنی در لایحه بودجه سال آینده، تصریح كرد: متأسفانه بین برخی از مسئولان كشور دیدگاه راهبردی به فعالیت‌های قرآنی وجود ندارد.

به گزارش مبشرین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌رضا شاهسونی، عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی كشور، در گفت‌وگو با ایكنا، ضمن انتقاد از افزایش نیافتن بودجه‌های قرآنی در لایحه بودجه سال آینده، اظهار کرد: متأسفانه به ‌نظر می‌رسد برخی مسئولان ارشد كشور به مباحث و فعالیت‌های قرآنی دیدگاه راهبردی ندارند.

وی افزود: در حالی كه رهبر معظم انقلاب در بسیاری از سخنان خود فرمودند اقداماتی كه قرآنی‌ها در كشورمان انجام می‌دهند راهبردی، زیربنایی و اساسی است و باید به‌ شکل كارگاه و برنامه راهبردی به آن نگاه شود، اما گویی مسئولان اهمیت و ضرورت این فعالیت‌ها را برای كشور درک نمی‌كنند و به‌ همین دلیل اهتمامی به بودجه‌های قرآنی ندارند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تشكل‌های قرآن و عترت با بیان اینكه وقتی دیدگاه راهبردی در فعالیت‌های قرآنی وجود ندارد، مباحث قرآنی هم مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند، افزود: بسیاری از مسئولان به فعالیت‌های مؤسسات قرآنی به دید تجاری نگاه می‌کنند و مؤسسات قرآنی را تجاری می‌دانند كه همانند یک انتشاراتی مجوز گرفته، سرمایه‌گذاری كرده و برای آن هزینه و سود هم كسب می‌كند در حالی كه فعالیت‌های قرآنی، صرفاً هزینه‌برند و نمی‌توان برای آنها درآمدی متصور شد.

وی با تأكید بر اینكه شهریه مختصری كه مؤسسات قرآنی از قرآن‌آموزان اخذ می‌كنند بسیار ناچیز است و جوابگوی هزینه‌ها نیست، بیان کرد: اگر در كشورمان نیاز به مؤسسات و فعالیت‌های قرآنی است دولت باید حمایت و هزینه‌های آن‌ها را تأمین كند.

شاهسونی با اشاره به مشکلات مؤسسات قرآنی نظیر بیمه فعالان قرآنی، پرداخت حق و حقوق نیروها، مالیات و غیره، افزود: متأسفانه در نظامی كه قرآن كتاب انقلاب و جمهوری اسلامی است، مؤسسات قرآنی مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار می‌گیرند.

مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در كشور را یادآور شد و گفت:‌ تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن نیاز به بودجه‌ بسیار دارد و بودجه‌های در نظر گرفته شده جوابگوی چنین كاری نیست.

وی اظهار كرد: گاهی اوقات برخی از مسئولان و یا دست‌اندركاران گمان می‌كنند مؤسسات قرآنی توان جذب بودجه‌ را ندارند، در حالی كه ظرفیت بسیار عظیمی در مؤسسات قرآنی داریم كه اگر حمایت شوند، می‌توانند جوانان و نوجوانان زیادی را جذب قرآن و معارف كنند. امروزه جامعه ما از جهات مختلف فساد اقتصادی، اداری و اخلاقی رنج می‌برد و كسی دقت نمی‌كند كه راهكار رفع تمام این مشكلات بازگشت به قرآن است، زیرا قرآن اعجاز می‌كند؛ لذا امیدواریم دیدگاه مسئولان درباره این مباحث اصلاح شود و شاهد تحقق مدینه فاضله قرآنی باشیم.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=61086

نظـــرات شمـــا






نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین