شنبه 27 دی سال 1399 Sat, 16 Jan 2021 21:26:52 GMT
کد خبر : 61062       تاریخ : 1399/09/15 16:59
اجرای طرح «شهید قاسم سلیمانی» در ۹۷ پایگاه دشتستان

اجرای طرح «شهید قاسم سلیمانی» در ۹۷ پایگاه دشتستان

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ۹۷ پایگاه با ۶۰۰ نیرو مجری طرح در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس،  ماریا خویش دوست پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: طبق فرموده رهبر انقلاب، نیروهای بسیجی و شبکه بهداشت و درمان می‌توانند در کنار هم اقدامات خوبی برای مقابله با بیماری کرونا انجام دهند و در این راستا همکاری بسیار خوبی بین شبکه بهداشت و درمان و سپاه جوادالائمه(ع) و بسیجیان سلحشور شهرستان بوده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اعلام ورود شهرستان به وضعیت زرد کرونایی ابراز داشت: با همکاری خوب مردم، اصناف، بازاریان در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی، از وضعیت نارنجی به زرد رسیدیم که البته شکننده است و در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی امکان ورود به وضعیت نارنجی و قرمز وجود دارد.

خویش دوست از اجرای طرح سلامت محور شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح شهرستان دشتستان خبر داد و گفت: هدف اصلی این طرح، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، جلوگیری از مرگ‌ومیر کرونایی و حمایت از اقشار آسیب‌دیده ناشی از کروناست.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: شعار این طرح، هر خانه، یک پایگاه سلامت است و امیدواریم با اجرای آن شاهد کمتر شدن بیماران کرونایی در سطح شهرستان باشیم.

وی بیان داشت: در راستای اجرای این طرح، مراقبت‌های بهداشتی بیشتر می‌شود و تست گیری هدفمند و هوشمند از مردم افزایش می‌یابد و به عبارتی همه ارگان‌های ذیربط و بسیجیان عزیز، مراقبت و حمایت از افراد پرخطر را در مناطق مختلف شهرستان بر عهده خواهند گرفت.

خویش دوست خاطرنشان کرد: بسیاری از موارد مطرح‌شده در این طرح از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان اجرایی شده و در قالب این طرح تشدید می‌شود و حضور تیم‌های اجرایی در منازل و نقاط و محلات سطح شهر و انجام مراقبت‌ها و حمایت‌های لازم از شاخصه‌های طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بابیان اینکه اسامی افراد مثبت شده کرونا به مراکز مختلف اعلام می‌شود اظهار داشت: قبلاً از اعلام افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت می‌شد اجتناب می‌کردیم ولی اکنون اسامی افرادی که مثبت می‌شوند به فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها، اماکن پزشکی و غیره داده می‌شود و محدودیت‌های لازم در رابطه با این افراد و خانواده آنها لحاظ می‌گردد.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از ایجاد ۹۷ پایگاه در گستره شهرستان جهت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و افزود: تمهیدات لازم جهت اجرای این طرح اندیشیده شده و با همکاری سپاه جوادالائمه دشتستان؛ حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج در سطح شهرستان و با به‌کارگیری ۶۰۰ نیروی پای کار و فعال اجرایی خواهد شد.

خویش دوست خاطرنشان کرد: مناطق پرخطر شناسایی و تقسیم‌بندی‌های لازم انجام‌شده است و شناسایی بیمار، تست گیری، قرنطینه و حمایت‌های معیشتی در محلات و منازل افراد انجام خواهد شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: همچنان رعایت توصیه‌های بهداشتی الزامی است و مردم باید از طریق سامانه‌های وزارت بهداشت ۴۰۳۰، درگاه سلامت و اپلیکیشن ماسک مشخصات خود را وارد کرده و از سلامت خود مطمئن شوند.

فرمانده بسیج سپاه جوادالائمه شهرستان دشتستان نیز در این نشست اظهار داشت: این طرح با حضور پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج در سطح شهرستان اجرا می‌شود و به فضل الهی با تمام ظرفیت خود پای کار آمده و به مردم خوب خدمت می‌کنیم.

سرهنگ نعمت‌الله غلامپور افزود: قرارگاه مرکزی این طرح در مرکز شهرستان و با مدیریت فرماندار محترم و شبکه بهداشت و درمان به عنوان معاونت فعالیت خواهند کرد.

فرمانده بسیج سپاه جوادالائمه شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: سازماندهی پایگاه‌ها جهت اجرای این طرح انجام‌شده و نفرات نیز مشخص‌شده‌اند و آمادگی لازم جهت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را داریم.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=61062

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین