جمعه 7 آذر سال 1399 Fri, 27 Nov 2020 06:49:17 GMT
کد خبر : 59748       تاریخ : 1399/08/02 12:44:48
 ۲۰۰ میلیون تومان اجاره بهای موقوفات در استان بوشهر بخشیده شد

۲۰۰ میلیون تومان اجاره بهای موقوفات در استان بوشهر بخشیده شد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر با تاکید برحمایت از آسیب دیدگان معیشتی و اقتصادی در حوزه کرونا گفت: در حمایت از آسیب‌دیدگان ناشی از بیماری کرونا، ۲۰۰ میلیون تومان از اجاره بهای موقوفات در این استان بخشیده شد.

به گزارش مبشرین، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تاکید بر رسیدگی به آسیب دیدگان کرونایی در حوزه اقتصاد و معیشت اظهار داشت: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون در 8 مرحله به یاری نیازمندان و آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از خسارت کرونا شتافته و 24 هزار بسته غذایی توزیع کرده است.

وی، با بیان اینکه گروه‌های جهادی در بیمارستان‌ها برای یاری رساندن به کادر درمانی و پرستاری حضور یافتند گفت: در راستای رسیدگی به نیازمندان تاکنون 35 تن برنج ایرانی از درآمد موقوفات به افراد نیازمند کمک‌رسانی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به کمک‌ 3 میلیارد تومانی به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا خاطرنشان کرد: در طرح شمیم حسینی در ماه‌های محرم و صفر سبدهای کالا در اختیار نیازمندان، هیئت‌های مذهبی و آسیب دیدگان کرونایی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور توزیع ماسک رایگان و مواد ضدعفونی‌کننده در ایام شیوع ویروس کرونا در بین آحاد مردم در بقاع متبرک، مساجد، حسینیه‌ها و مناطق محروم را از دیگر فعالیت‌ها دانست و بیان کرد: در حمایت از آسیب‌دیدگان ناشی از بیماری کرونا، 200 میلیون تومان از اجاره بهای موقوفات در این استان بخشیده شد.

وی افزود: بر این اساس، اجاره‌بهای واحدهای تجاری، صنفی و خدماتی عرصه و اعیان وقف در اسفند و فروردین بخشیده شد.

وی با اشاره به رسیدگی به دانش آموزان نیازمند و بی‌بضاعت در تهیه و تامین لوازم‌التحریر در نقاط محروم و کم‌برخوردار تصریح کرد: در این زمینه بیش از 2 هزار بسته نوشت‌افزار همراه با کیف و تجهیزات مورد نیاز تحصیل، به ارزش هر بسته 250 هزار تومان بین دانش آموزان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از ادامه کمک‌رسانی به نیازمندان خبر داد و تاکید کرد: حرکت مومنانه در رسیدگی به افراد نیازمند از محل درآمد اوقاف و اجرای امینانه نیات واقفان ادامه دارد


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59748

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین