شنبه 10 آبان سال 1399 Sat, 31 Oct 2020 20:07:50 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 57377       تاریخ : 1399/07/19 10:19
بررسی آئین‌نامه صدور مجوز مؤسسات قرآنی در کمیته هماهنگی
بهبودی بیان کرد:

بررسی آئین‌نامه صدور مجوز مؤسسات قرآنی در کمیته هماهنگی

کمیته هماهنگی ویژه صدور مجوز مؤسسات قرآنی ـ مردمی با موضوع بررسی آئین‌نامه‌ ویژه صدور مجوز مؤسسات زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش مبشرین، حسین بهبودی، مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا، از برگزاری کمیته هماهنگی ویژه صدور مجوز مؤسسات قرآنی ـ مردمی با موضوع بررسی آئین‌نامه‌ ویژه صدور مجوز مؤسسات قرآنی خبر داد و گفت: در آخرین جلسه کمیته هماهنگی که با حضور نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و بندهای مختلف آئین‌نامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بخش اول این آئین‌نامه، که شامل جزئیات مربوط به شرایط مؤسسات قرآنی و نحوه صدور مجوز تأسیس برای مؤسسات است، برای اظهارنظر صاحب‌نظران در این زمینه به استان‌ها ارسال شده تا اگر احیاناً نقطه‌نظراتی وجود داشت، احصا و لحاظ شود.

مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن تصریح کرد: بخش دوم این آئین‌نامه نیز که شامل شیوه‌‌نامه الحاقی است در موضوعات مختلف همچون نحوه ارزیابی و بررسی تخلفات مؤسسات و ... طی جلسات آتی کمیته ارزیابی، رسیدگی خواهد شد.

بهبودی بیان کرد: پس از اتمام کار کمیته هماهنگی ویژه صدور مجوز مؤسسات قرآنی ـ مردمی، آئین‌نامه مصوب کمیته برای تصویب نهایی به هیئت هماهنگی ویژه صدور مجوز مؤسسات قرآنی، که متشکل از مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ارسال خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: همچنین، پرونده ۱۰ مؤسسه قرآنی نیز تکمیل شده است که صلاحیت تأسیس این مؤسسات و نکات مربوط به شرایط آن‌ها برای راه‌اندازی مؤسسه، در جلسات آتی بررسی خواهد شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=57377

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین