سه شنبه 14 مرداد سال 1399 Tue, 04 Aug 2020 01:35:14 GMT
کد خبر : 53360       تاریخ : 1399/04/15 22:12
فرزندآوری امری راهبردی برای کشور تلقی می‌شود
معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) شهرستان جم:

فرزندآوری امری راهبردی برای کشور تلقی می‌شود

معان فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت معصومه(س) شهرستان جم با اشاره به اهمیت و ضرورت فرزندآوری گفت: امروزه فرزندآوری در سطح کلان جامعه بشری، امری راهبردی تلقی می‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه، سمیه مدیری، معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت معصومه(س) شهرستان جم، امروز در نشست مدیر و کادر اجرایی این مدرسه با اشاره به اهمیت فرزندآوری در اسلام، گفت: بنا به نگرش اسلام فرزندآوری فواید فراوانی دارد و داشتن فرزند و  باقی گذاشتن نسلی صالح برای هر مسلمانی، یک امر مبارک و میمونی تلقی می‌شود. سزاوار نیست هیچ مسلمانی به اختیار خود بدون ذریه بماند.

وی افزود:  از منظر اسلام، فرزندآوری نه تنها برای والدین او مایه خیر و برکت است، بلکه در سطح کلان جامعه بشری نیز بسیار ارزشمند تلقی می‌شود، بنابراین افزایش فرزندآوری در اسلام بسیار مطلوب است و بر اساس شریعت اسلامی زیادی جمعیت صرفا ابزاری برای تامین قدرت سیاسی و اقتصادی جامعه و یا منافع مادی والدین نیست بلکه ریشه در ارزش و جایگاه آن در مکتب اسلام دارد.

مدیری ادامه داد: با توجه به سخنان رهبر انقلاب و تاکید ایشان بر موضوع جمعیت، این مدرسه تصمیم گرفت تا به مقابله با تبلیغات منفی در این زمینه بپردازد، از همین رو با همکاری و کمک کارکنان، اساتید و جمعی از طلاب دست به تهیه عکس نوشته هایی با مضمون اهمیت فرزندآوری در نگاه رهبر معظم انقلاب زده شد و تولیدات صورت گرفته نیز در بستر فضای مجازی در حال انتشار می باشد.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت معصومه(س) شهرستان جم افزود: با توجه به اهمیت موضوع فرزندآوری، مراسمی با هدف تقدیر و تجلیل از طلابی که مادر سه فرزند یا بیشتر هستند، برگزار شد.

مدیری افزود: این جلسه با حضور جمعی از اساتید، کارکنان، طلاب و مردم بومی شهر جم برگزار و با اهدای هدایایی از مادران مزبور قدردانی و از آنان خواسته شد تا به بیان تجارب خود از چند فرزندی و شیرینی های آن بپردازند.

گفتنی است، در این جلسه راهکارهای تشویق عموم به شرکت در جهاد فرزندآوری مورد بررسی قرار گرفت و اقدامات مهم و تاثیرگذار دیگری نیز در این راستا برنامه ریزی شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=53360

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین