دوشنبه 23 تیر سال 1399 Mon, 13 Jul 2020 20:16:57 GMT
کد خبر : 50684       تاریخ : 1399/03/04 13:31
اجرای چهارمین مرحله طرح «ضیافت همدلی» به همت جهادگران کانون توحید بوشهر

اجرای چهارمین مرحله طرح «ضیافت همدلی» به همت جهادگران کانون توحید بوشهر

کاروان قرآنی «کار و خدمت» به همت کانون فرهنگی هنری توحید بوشهر طی حرکتی جهادی و مؤمنانه با همکاری کانون توحید و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به اجرای چهارمین مرحله طرح «ضیافت همدلی» ویژه کودکانی که در خانوارهای روستایی سوء تغذیه دارند شتافت.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، سیده فردوس رضوی؛ چهارمین کاروان قرآنی «کار و خدمت» به منظور اجرای چهارمین مرحله طرح «ضیافت همدلی» ویژه کودکانی که در خانوارهای روستایی سوء تغذیه پروتوئینی دارند طی آئینی با شعار «ﺟﻬﺎﺩﮔﺮﺍﻥ ﺳﻼ‌ﻣﺖ ﻭ ﻣﺆﻣﻨﺎﻥ ﻋﺼﺮ ﻇﻬﻮﺭ» از سوی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر و با مشارکت معاونت فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی استان بوشهر و همکاری جوانان جهادگر کانون فرهنگی هنری مسجد توحید شهرستان بوشهر در بیست و نهم ماه مبارک رمضان بسته های مواد غذایی پروتوئینی آماده سازی و توزیع شد.

 

* تلاش برای رفع سوء تغذیه پروتوئینی در روستاها

به گزارش خبرنگار شبستان از بوشهر، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیل پور، عضو شورای فرهنگ عمومی و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در حاشیه این رزمایش مواسات و همدلی مؤمنانه اظهار کرد: رزمایش مشترک مواسات اوقاف و علوم پزشکی به منظور رفع سوء تغذیه پروتوئینی در میان کودکان خانوارهای روستایی و برخی مناطق شهری استان بوشهر برگزار و اجرا شد.

 

* کمبود فقرآهن در خون شمالی ها و جنوبی ها

وی کمبود مواد پروتوئینی در چرخه سبد غذایی فرزندان خانواده های ایرانی را زنگ خطری مهم خواند و افزود: در بسیاری از استان ها کمبود این سبک تغذیه ای و یا سوء تغذیه پروتوئینی بسیار یافت می شود و همچنین در برخی از استان های جنوبی و شمالی کشور کمبود فقرآهن در خون نیز گزارش شده است.

 

* وظیفه حامیانه اوقاف و امور خیریه از مردم جامعه

حجت الاسلام اسماعیل پور ادامه داد: مجموعه اوقاف و امور خیریه در مقابل این هشدارها و در تمامی شرایط حساس یک وظیفه اجتماعی و حامیانه دارد. و بدین جهت در چهارمین حرکت جهادی و خیرخواهانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به دنبال این سبک سوء تغذیه ای پروتوئینی که در میان کودکان خانوارهای روستایی شایع است، شتافتیم و مددرسانی مؤمنانه انجام شد.

 

* توزیع بسته های مواد غذایی پروتوئینی در میان 400 خانوار روستایی

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اضافه کرد: بسته های مواد غذایی پروتوئینی که با پیگیری معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه و با همکاری جوانان جهادگر کانون فرهنگی هنری مسجد توحید شهرستان بوشهر آماده سازی و بسته بندی شده بود، با ضور کارشناسان متخصص دانشگاه علوم پزشکی در میان 400 خانوار روستایی که فرزندانشان سوء تغذیه پروتوئینی دارند توزیع شد.

 

* تامین بسته مواد غذایی به ارزش 50 میلیون تومان ویژه چهارمین رزمایش

وی بهای ارزشی بسته های مواد غذایی پروتوئینی را 50 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: بسته های مواد غذایی پروتوئینی چهارمین کاروان قرآنی «کار و خدمت» در میان 400 خانوار روستای که شامل؛ گوشت، مرغ، لوبیا و نخود بود، توزیع گردید.


 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=50684

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین