دوشنبه 11 فروردین سال 1399 Mon, 30 Mar 2020 17:26:36 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44683       تاریخ : 1397/09/28 08:36
 حالت معنویت انسان را مانوس و همنشین با ملائک می کند
استاد حوزه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر:

حالت معنویت انسان را مانوس و همنشین با ملائک می کند

استاد حوزه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر گفت: مداومت در حالت معنویت انسان را مانوس و همنشین با ملائک و فرشتگان می کند.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، مراسم سوگواری ايام وفات بانوی شفیعه قمی حضرت فاطمه معصومه (س) دیروز(27 آذر) از سوی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر در محل مدرسه علمیه امام خمینی (ره) مرکز استان برگزار شد.

 

حجت الاسلام محمد گله گیری، استاد حوزه علمیه امام خمینی (ره) منطقه 1 شهر بوشهر در این مراسم با اشاره به اینکه خداوند برای تعالی بشر اباب و وسایلی قرار داده است و نماز یکی از اباب و وسایل تعالی انسان است، اظهار کرد: اهمیت و جایگاه زیارت ملجأ شریف امامان معصوم (ع) و آستان مقدس امامزادگان در شریعت و مجامع روایی شیعه و اهل سنت نیز به آن تاکید فراوان شده است و هدف از زیارت ملجأ شریف امامان معصوم (ع) در اصل نائل شدن به زیارت الهی و ربوبی است و خداوند متعال به آستان و بارگاه زیارتی ائمه هدی (ع) توجه ویژه دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه رفعت معنوی و میزان خلوص دو عنصر اصلی و مهم برای تشرف به ساحت بارگاه زیارتی اهل بیت (ع) است، افزود: خداوند تبارک و تعالی نور سماوات و ارض است و حضرت باریتعالی مقام فیض و فعلی دارد و خدا در مقام فیض مقام نور سماوات و ارض دارد و و لذا در این رابطه این چراغ را خدا در خانه هایی قرار داده که اذن به رفعت معنوی و رفعت مکانی خدا می گردد و خدا را تسبیح و ذکر خدا می کنند.

 

حجت الاسلام گله گیری اضافه کرد: بارگاه ملجأ شریف امامان معصوم (ع) خانه ای است که اذن در رفعت معنوی و ملکوتی آن داده است مصالح هندسه آن را علم، معرفت و تسبیح الهی و تمهید ربوبی تامین می کند و این خانه ها را با وجود ائمه هدی (ع) جان عرشی بخشیده است و لذا بلندی و ساختار زیارتی خانه های رفعت امامان معصوم (ع) به منظور دوری از وسوسه ها، فریب ها و حوص های شیطانی هستند.

 

حالت معنویت انسان را مانوس و همنشین با ملائک می کند

وی گفت: مداومت در حالت معنویت انسان را مانوس و همنشین با ملائک و فرشتگان می کند و اگر انسان از تعلقات در دنیا دل بکشد می تواند روی آب راه برود.

 

استاد حوزه علمیه امام خمینی (ره) منطقه 1 شهر بوشهر با بیان اینکه خدا ظرفیت بارگاه و آستان مقدس ائمه هدی (ع) برای رشد و تعالی انسان است، عنوان کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) از جانب مدینه به سمت طوس و دفاع از رسالت ولایتمداری و دین مداری حضرت ثامن الحجج (ع) حرکت کرد و مورد استقبال مردم قم قرار گرفت و 17 روز پس رسیدن به شهر قم آسمانی و بهشتی شد.

 

گفتنی است، در این مراسم که با حضور آیت الله صفایی بوشهری، مسئولانی استانی، اساتید و طلاب حوزه علمیه امام خمینی (ره) منطقه 1 شهرستان بوشهر برگزار شد حجت الاسلام محسن اسماعیل پور به مصیب خوانی پرداخت و حاضرین عزاداری کردند.

توزیع کتاب «أنوَارُالولایَة» به مناسبت سالروز وفات بانوی شفیعه قمی

خاطرنشان می شود: در پایان این آئین کتاب «أنوَارُالولایَة» زندگی‌نامه حضرت فاطمه معصومه (س) به مناسبت سالروز وفات بانوی شفیعه قمی در بین حاضرین و علاقمندان توزیع شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44683

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین