اخبـار کشور
دوشنبه 30 مهر سال 1397 Mon, 22 Oct 2018 11:46:30 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

اخبـار کشور

شایعه تأخیر یک هفته‌ای صدور روادید اربعین برای دریافت هزینه بیشتر

معاون توسعه مديريت و منابع سازمان حج و زیارت با بیان اینکه برخی از دفاتر متخلف از ارادت زائران حسینی سوء استفاده می‌کنند، گفت: این دفاتر با ترویج شایعه تأخیر یک هفته‌ای در صدور روادید از زائران مبالغ بیشتری اخذ می‌کنند.
1397/07/30

گلایه‌ زائران اربعین از تأخیر در صدور ویزا/ بازدید سرزده و برخورد سریع با دفاتر متخلف+ فیلم

در برخی از دفاتر زیارتی، افراد سودجو به بهانه‌های مختلف از زائران هزینه‌های بیشتری دریافت می‌کردند که در بازدید سرزده مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از این دفاتر با مسؤول آن‌ برخورد و برای تسریع صدور ویزا دستورات لازم صادر شد.
1397/07/30
رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران تشریح کرد:

پاردوکس دینی شدن حکومت و عرفی شدن جامعه

رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران گفت: پارادوکسی که رخ داده، این است که پدیده انقلاب نقیض سکولاریزاسیون جامعه مدرن است، اما دینی شدن حکومت و کنترل نهاد دین بر همه نهادهای دیگر اجتماعی، عرفی‌تر شدن جامعه ایران در سطح فرد، جامعه و خود دین را شدت ب
1397/07/29
معاون قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

اربعین بزرگداشت مقدس ترین حماسه خونین تاریخ است

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش بین المللی اربعین میراث مشترک ملل جهان اسلام، اربعین را بزرگداشت مقدس‌ترین حماسه خونین تاریخ دانست.
1397/07/29
بانک مرکزی:

ارز تخصیصی به زائران اربعین 100 هزار دینار است

بانک مرکزی جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد، بنابر تمهیدات اندیشیده شده، زائران اربعین حسینی می توانند مبلغ 100 هزار دینار عراق را از طریق سازوکار طراحی شده در بانک ملی ایران خریداری و اسکناس دینار را در سه شهر عراق و سه نقطه مرزی(50 ن
1397/07/29
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین:

موکب‌های ایرانی در تمامی شهرهای مقدس عراق برپا شدند

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اشاره به برپایی موکب‌های ایرانی در تمامی شهرهای مقدس عراق، گفت: موکب‌های ایرانی نه تنها در نجف، کربلا و مسیر بین ۲ این شهر، بلکه در کاظمین و سامرا نیز خدمت‌رسانی می‌کنند.
1397/07/29
وزیر ارشاد:

وقف مرکز تمدن‌سازی و ایجاد مشارکت‌های اجتماعی است

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است باید هماهنگی مطلوبی بین دستگاه‌ها در موضوع وقف ایجاد شود؛ حاکمیت باید به این نتیجه برسد که وقف یک نقطه مرکزی تمدن‌سازی است تا مشارکت مدنی و اجتماعی در صدر اسلام را تجدید کند.
1397/07/29
آیت الله جوادی آملی در جلسه درس تفسیر:

قرآن، تمام ادیان آسمانی را در زمین تثبیت کرد

آیت الله جوادی آملی گفت: فرمایش مرحوم کاشف الغطاء در کشف الغطاء در بحث عظمت قرآن این است که قرآن تمام ادیان آسمانی را در زمین تثبیت کرد و اگر قرآن نبود، دینی در روی زمین باقی نمی‌ماند.
1397/07/29
توصیه رییس سازمان حج و زیارت به زایرین اربعین حسینی:

فقط به دفاتر زیارتی مجاز مراجعه کنید/ دور یا نزدیکی دفاتر به سفارت یا کنسولگری ها تاثیری در سرعت صدور ویزا ندارد

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه متقاضیان سفر اربعین حسینی فقط باید به دفاتر زیارتی مشخص در سامانه سماح مراجعه کنند گفت: دوری و نزدیکی دفاتر به سفارت یا کنسولگری ها ملاک سرعت دریافت ویزا محسوب نمی شود.
1397/07/29
خاموشی در مراسم تودیعه و معارفه ریاست سازمان اوقاف:

آشنایی مردم با وقف های جدید را در اولویت قرار داده ام

رئیس سازمان اوقاف ‌و امور خیریه با تشریح برنامه های مدیریتی خود گفت: یکی از اقدامات ما در مدیریت جدید رفتن به سمت وقف هایی است که مردم نسبت به آنها آشنایی ندارند، قطعا باید تلاش شود تا مردم بتوانند آشنایی بیشتری با وقف های جدید پیدا کنند.
1397/07/29
حجت الاسلام محمدی:

شفافیت مالی مهم ترین اقدام سازمان ا‌قاف در نه سال گذشته‌ بود

رئیس سابق سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امیدوارم ریاست جدید سازمان کارهای نیمه تمام زمان مدیریت سابق را به پایان برسانند، همچنین از نیروهای سازمان نهایت بهره را ببرند زیرا این سازمان از نیروهای جوان، مومن و آشنا به وقف بهره می برد.
1397/07/29
صالحی در مراسم تکریم و معارفه ریاست سازمان اوقاف:

گستره همکاری حاکمیت و دولت در وقف باید بیشتر شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت همکاری حاکمیت و دولت در امر وقف گفت: گستره همکاری حاکمیت و دولت باید بیشتر شود زیرا اگر می خواهیم‌ از وقف برای تمدن سازی استفاده کنیم نیازمند هماهنگی های بیشتر دولتی و حاکمیتی هستیم.
1397/07/29
ارشیو

اخبار استان

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر
نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین