یکشنبه 24 تیر سال 1403 Sun, 14 Jul 2024 02:55:36 GMT
کد خبر : 78463       تاریخ : 1403/02/16 10:2
تلاوت کمتر دیده شده محمد محمود طبلاوی

تلاوت کمتر دیده شده محمد محمود طبلاوی

محمد محمود طبلاوی، از قراء برجسته و سرشناس مصر و رئیس اتحادیه قاریان و حافظان این کشور، ۵ می ۲۰۲۰ برابر با امروز، ۱۶ اردیبهشت ماه، در ۸۶ سالگی و پس از ۶۰ سال خدمت در مسیر قرآن، دعوت حق را لبیک گفت. به همین مناسبت دو تلاوت کمتر دیده شده از این قاری شهیر مصری تقدیم می‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل ایکنا، محمد محمود طبلاوی در روز ۱۴ نوامبر ۱۹۳۴ در روستاى میت عقبه مرکز امبابه الجیزه به دنیا آمد. حاج محمود، پدرش، محمد را، که تنها پسرش بود، به مکتبخانه روستا برد تا در آنجا قرآن بیاموزد. محمد در چهار سالگى راه قرآن را در پیش گرفت و در ۱۰ سالگى حفظ و تجوید آن را به پایان برد.
 او در سن ۱۲ سالگى به مراسم بزرگداشت بزرگان، مسئولان، شخصیت‌هاى برجسته و خانواده‌های معروف در کنار مشاهیر قاریان رادیو دعوت می‌شد و پیش از آنکه به ۱۵ سالگی برسد، در بین آنها جایگاه بالایى پیدا کرد؛ تا بشارتی که پدربزرگش به پدر او داده بود که نوه‌اش از حافظ و قاری قرآن  خواهد بود، محقق شود.

وی همچنین، به‌عنوان نماینده وزارت اوقاف و امور اسلامی مصر و الازهر به کشورهای زیادی سفر کرد و در بسیاری از مسابقات بین‌المللی قرآن نیز به‌عنوان داور حضور داشتند.

مرحوم طبلاوی نشان ویژه کشور لبنان در تجلیل از تلاش‌های وی در زمینه خدمت به قرآن را دریافت کرد.

نه تنها شهرت طبلاوی مصر را فراگرفت بلکه او به حدود ۱۰۰ کشور جهان سفر کرد که برخی از آنها به دعوت از برگزارکنندگان محافل دینی و برخی به نمایندگی از الازهر و یا وزارت اوقاف مصر انجام شد.

در ادامه ویدئویی کمتر دیده شده از تلاوت محمد طبلاوی را مشاهده می‌کنید که آیات ۸۵ تا ۸۸ سوره مبارکه انبیاء را قرائت کرده است.

 
 
 
 

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78463

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402