چهارشنبه 8 تیر سال 1401 Wed, 29 Jun 2022 10:56:23 GMT
کد خبر : 74219       تاریخ : 1401/02/13 10:31:04
مؤسسه قرآنی مصباح الهدی وحدتیه قهرمان مسابقات ترنم وحی استان بوشهر شد

مؤسسه قرآنی مصباح الهدی وحدتیه قهرمان مسابقات ترنم وحی استان بوشهر شد

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر از قهرمانی مؤسسه قرآنی مصباح الهدی وحدتیه در مسابقات ترنم وحی استان خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر، جواد احمدی منفرد 12 اردیبهشت 1401 از برگزاری برنامه ترنم وحی در ابتکاری نوین در فعالیت‌های قرآنی استان و قهرمانی مؤسسه قرآنی مصباح الهدی وحدتیه در دومین دوره این مسابقات در دو بخش برادران و هم خواهران خبر داد.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: سال گذشته با تصویب شورای فرهنگ عمومی و تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استان بوشهر به عنوان اولین پایتخت قرآنی ایران در سال 1400 انتخاب شد، که دستگاه های قرآنی اقدام به انجام برنامه‌هایی در زمینه قرآن کردند.
وی اظهار داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر به عنوان تخصصی‌ترین نهاد قرآنی استان نیز در این سال برای دومین سال پیاپی اقدام به برگزاری مسابقات بین مؤسسات و خانه های قرآنی با عنوان ترنّم وحی با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سيماي مرکز بوشهر و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری بوشهر کرد.
احمدی منفرد ادامه داد: این مسابقات با حضور 32 مؤسسه و خانه قرآنی به تفکیک 16 گروه برادر و 16 گروه خواهر برگزار شد و هر گروه شامل یک تیم سه نفره شامل یک قاری به عنوان نماینده بخش قرائت، یک حافظ به عنوان نماینده بخش حفظ و نفر سوم به عنوان نماینده بخش مفاهیم بود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر ابراز داشت: این مسابقات به صورت تک حذفی برگزار شد و از مرحله یک هشتم شروع، و بعد مرحله یک چهارم و نیمه نهایی و در آخر فینال مسابقات بین دو تیم برگزار شد.   
وی اضافه کرد: یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ که مصادف با اولین روز از ماه مبارک رمضان، شاهد برگزاری افتتاحیه این مسابقات با مسابقه قرآنی بین خانه قرآن قرآن شهداء نیروگاه اتمی بوشهر و موسسه قرآن و عترت سراج پهلوانکشی بودیم.
احمدی منفرد افزود: مسابقه پایانی برادران  11 رادیبهشت 1401 مصادف با 29 رمضان در بخش برادران بین مؤسسه مصباح الهدی وحدتیه و خانه قرآن شهداء نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شد که موسسه مصباح الهدی وحدتیه توانست با ۳۶۵ امتیاز خانه قرآن شهدای نیروگاه اتمی شکست دهد و قهرمان مسابقات در بخش برادران شود. خانه قرآن شهدای نیروگاه اتمی بوشهر حائز کسب رتبه دوم و موسسه حضرت رقیه سلام الله علیها شهر بوشهر نیز به مقام سوم بخش برادران دست یافت. و در بخش خواهران مسابقه فینال  بین مؤسسه مصباح الهدی وحدتیه و  خانه قرآن شهید کاظمی شهر برازجان برگزار شد که در نهایت مؤسسه مصباح الهدی وحدتیه توانست خانه قرآن ضامن آهو برازجان شکست دهد و در این بخش نیز به عنوان قهرمانی دست یافت. خانه قرآن ضامن آهو برازجان نیز به رتبه دوم دست یافت و موسسه مشکات چغادک نیز حائز کسب رتبه سوم بخش خواهران شد.
گفتنی است، این مسابقات قرآنی همه روزه در ماه مبارک رمضان از شبکه ملی امید از ساعت ۱۴:۰۰ همراه با مسابقه پیامکی برای بینندگان، و رأس ساعت ۲۱:۱۵ نیز از شبکه استانی صدا و سیمای استان بوشهر پخش شد.
گفتنی است اعضاء تیم موسسه مصباح الهدی وحدتیه در دو بخش برادران و خواهران به شرح ذیل بود
تیم برادران
۱- علی صالحی زیارتی
۲-محمد شادور
۳-عباس زارعی
تیم خواهران
۱-فاطمه سادات شجاعی
۲-زهرا زارعی
۳-ساره معرفت


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=74219

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400