جمعه 12 آذر سال 1400 Fri, 03 Dec 2021 19:54:53 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68793       تاریخ : 1400/02/11 29:48
فعالیت نمایشگاه مجازی قرآن حداقل در دو بخش فروشگاهی و محتوایی/ برگزاری وبینارهای تخصصی
معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد اعلام کرد:

فعالیت نمایشگاه مجازی قرآن حداقل در دو بخش فروشگاهی و محتوایی/ برگزاری وبینارهای تخصصی

فقهی زاده با اعلام فعالیت نمایشگاه مجازی قرآن حداقل در دو محور فروشگاهی و محتوایی گفت: در محور فروشگاهی سه بخش قرآن و عترت، دین و دفاع مقدس فعال شده و آثار مکتوب و نرم افزاری به مخاطبان و علاقه مندان ارائه می شود.

به گزارش مبشرین، دکتر عبدالهادی فقهی زاده امروز  شنبه یازدهم اردیبهشت در آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم که در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: امیدواریم خداوند متعال بر توش و توان ما در راستای توسعه فرهنگ، اخلاق و زیست اخلاقی جامعه ما بیفزاید. برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم توسط همکاران ما در وزارت ارشاد اسلامی و همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای مربوطه برگزار می شود.

 

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: قرآن کریم دربردارنده کلام الهی به الفاظ آن است که خداوند متعال در 23 سال بر پیامبر اکرم در حوزه های گوناگون اعتقادی، رفتاری، اخلاقی و الزامات اخلاقی نازل کرد.

 

وی افزود: خداوند در قرآن کریم می فرماید دو چیز سبب نیکنامی انسان می شود؛ یکی اعتقاد صحیح و دیگری عمل صالح است. بر همین مبنا ما در اقدامات خرد و کلانی که در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم به دنبال توسعه و تبیین صحیح فرهنگ قرآنی و رفتارهای مبتنی بر آموزه های الهی در جامعه هستیم.

 

فقهی زاده اظهار کرد: همچنین درصدد توسعه اخلاق و پایبندی اخلاق و الزامات مبتنی بر آخرین وحی نامه الهی که خداوند در آن بر اساس آنچه قرار داده بود سخن بگوید، سخن گفته است.

 

معاون فرهنگ و عترت وزارت ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه قرآن کریم افزود: نمایشگاه مجازی قرآن کریم برای نخستین بار در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری دستگاه های مختلف صورت پذیرفته و امروز افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه حداقل دو بخش عمده فروشگاهی و محتوایی دارد. در بخش فروشگاهی سه ویژه برنامه قرآن و عترت، دین و دفاع مقدس فعالیت خواهند کرد و آثار مکتوب و نرم افزاری به مخاطبان و علاقه مندان به فرهنگ دینی ارایه خواهد شد.

 

فقهی زاده در ادامه افزود: در بخش محتوایی مشتمل بر گروه های داخلی و خارجی سمینارهای مختلفی پیش بینی شده است که به شکل وبینارهای امروزی در ارتباط با فرهیختگان برجسته داخلی و خارجی برنامه های متنوعی ارایه خواهد شد. همچنین در حوزه های آموزش ها و پژوهش های مجازی و بخش کودک و نوجوان نیز برنامه هایی در نمایشگاه پیش بینی شده است.

 

وی در پایان از معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، وزارت ارتباطات و دستگاه های دیگر تشکر و قدردانی کرد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68793

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400