دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:01:46 GMT
کد خبر : 64496       تاریخ : 1399/10/27 21:36
حضور ۱۲۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن
مهدی قره‌شیخلو خبر داد:

حضور ۱۲۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اجرای مرحله نیمه‌نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ دی‌ماه گفت: در این مرحله ۱۲۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور حضور خواهند داشت.

به گزارش مبشرین، مهدی قره‌شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به اضافه شدن مرحله نیمه‌نهایی به سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به تجربه‌ موفقی که از مسابقات کشوری به دست آوردیم و رقابت‌ها را به صورت تلویزیونی و ضبط آثار، اجرا کردیم، مقرر شد تا مرحله نیمه‌نهایی به رقابت‌های بین‌المللی اضافه شود.

وی به حضور ۶۰۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور در مرحله مقدماتی اشاره کرد و افزود: پس گزینش شرکت‌کنندگان در مرحله مقدماتی، ۱۲۰ نفر به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کرده‌اند. این مرحله قرار بود به صورت حضوری و فروردین‌ماه ۹۹ برگزار شود که کرونا مانع از آن شد. پس از مرحله نیمه‌نهایی، تعداد شرکت‌کنندگان به حدود ۵۰ نفر خواهد رسید تا فینال با این تعداد برپا شود. در مرحله نیمه‌نهایی، تلاوت شرکت‌کنندگان رشته قرائت تحقیق دریافت شده و در زمان برپایی مسابقات برای هیئت داوری پخش می‌شود، ولی شرکت‌کنندگان رشته حفظ کل قرآن نیز به صورت آنلاین با هیئت داوری ارتباط خواهند گرفت.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: مرحله نیمه‌نهایی از سه‌شنبه، ۳۰ دی‌ماه آغاز می‌شود و تا دوم بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت در این مرحله، ۱۲۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور حضور خواهند کرد.

قره‌شیخلو در مورد شیوه اجرای مرحله فینال نیز بیان کرد: تلاوت راه‌یافتگان به مرحله نهایی در کشورهای خودشان ضبط خواهد شد و در ایام برگزاری مسابقات که اسفندماه سال جاری و همزمان با مبعث پیامبر اکرم(ص) خواهد بود، همانند مدل مسابقات کشوری از طریق رسانه پخش خواهد شد. با این کار سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران، اجرا خواهد شد و دیگر وقفه‌ای برای این رویداد بزرگ قرآنی ایجاد نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه دوره سی‌وهفتم در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و حفظ کل قرآن کریم آقایان و بانوان بزرگسال برگزار می‌شود و بخش طلاب علوم دینی، علاوه بر این رشته‌ها، خطابه‌خوانی و تفسیر را نیز خواهد داشت، گفت: در مرحله نیمه‌نهایی، داوران خارجی نیز حضور خواهند داشت، اما این حضور به صورت آنلاین است، برای مرحله فینال که اسفندماه برگزار می‌شود با توجه به شرایط کرونا، تصمیم گرفته خواهد شد، اگر امکان حضور داوران بود از آنها برای حضور در کشور دعوت خواهیم کرد وگرنه این ارتباط به صورت آنلاین است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64496

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400