چهارشنبه 13 اسفند سال 1399 Wed, 03 Mar 2021 14:30:27 GMT
کد خبر : 64415       تاریخ : 1399/10/24 01:11
تبلت مورد نیاز ۷۰ درصد دانش‌آموزان بی بضاعت بوشهر تامین شد

تبلت مورد نیاز ۷۰ درصد دانش‌آموزان بی بضاعت بوشهر تامین شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از مجموع ۱۰ هزار دانش آموز بی بضاعت این استان به تبلت و گوشی هوشمند تاکنون نیاز ۷۰ درصد آنها تامین شده‌است.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، علیمراد کرمی روز چهارشنبه در آیین اهدای ۲۰۰ دستگاه تبلت از سوی مدیریت شعبه‎‏های بانک ملی استان بوشهر به دانش‌آموزان بی‌بضاعت این استان افزود: با شیوع کرونا ۸۵ درصد از جمعیت  ۱۹۵ هزار نفری دانشآموزی استان بوشهر از فضای مجازی برای آموزش استفاده و مابقی نیز به دلایلی از جمله نبود زیرساخت و یا گوشی و تبلت هوشمند امکان استفاده از فضای مجازی را نداشتند.

 وی بیان کرد: نگرانی‎هایی برای حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز که تبلت و گوشی هوشمند نداشتند؛ .جود داشت که با تلاش‎های صورت گرفته پنج هزار و ۵۰۰ تبلت دانش آموزی از طریق کمیته امداد در اختیار آنها قرار گرفت.

کرمی اظهار داشت: حدود یکهزار تبلت نیز از طریق سرانه آموزشی و خیران در اختیار دانش‌آموزان قرار داده شد.

وی افزود: همچنین روز گذشته نیز از سوی مرکز آمار ایران ۵۰۰ تبلت دیگر برای دانش‌آموزان نیازمند استان بوشهر تامین شد که با احتساب آنهاتاکنون مشکل هفت هزار دانش‌آموز بی بضاعت استان بوشهر در این زمینه برطرف شده‌است.

کرمی اظهار داشت: اهدای تبلت به دانش‌آموزان، کمکی به آینده آموزش و پرورش و فرزندان این مرز و بوم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: در استان بوشهر تاکنون مشاهده نشده که دانش‌آموزی بخاطر نبود تبلت اقدام به ترک تحصیل کند و در این زمینه چنانچه دانش‌آموزی نیز به دلیل نداشتن تبلت تصمیم به ترک تحصیل داشته باشد نیز به هر شکلی که شده نیاز وی برطرف خواهد شد.

وی گفت: با توجه به مشکلات بودجه‎ای کمک به آموزش و پرورش از سوی دستگاه‎های دارای توان مالی باید تبدیل به فرهنگ عمومی شود.

کرمی ادامه داد: دولت به تنهایی توان ندارد تا نیازهای آموزش و پرورش را تامین کند که در این ارتباط می‎طلبد دستگاه‎های اجرایی مختلف و خیران نیک‎اندیش نگاه ویژه‎ای به آموزش و پرورش داشته باشند.

وی اظهار کرد: استان بوشهر در مقطعی حدود یکهزار و ۳۰۰ کلاس تخریبی داشت که حدود ۵۰۰ کلاس آن با کمک دستگاه‌‏های مختلف و خیران تعمیر و بازسازی شده‌است.

کرمی بیان کرد: در این زمینه از مدیریت شعبه‏‌های بانک ملی برای اجرایی کردن ۶ مدرسه در استان بوشهر قدردانی می‎شود.

مدیر شعبه‌‏های بانک ملی در استان بوشهر نیز گفت: اهدای ۲۰۰ تبلت به دانش‌آموزان نیازمند در اجرای مسئولیت اجتماعی برای کمک به آینده تحصیلی فرزندان این مرز و بوم است.

مدیرشعبه‏‌های بانکی ملی در استان بوشهر گفت: با شیوع کرونا رسالت دیگری در حوزه مسئولیت اجتماعی به رسالت‎های این بانک اضافه شد تا به قشرهای مختلف مردم که در اثر شیوع این ویروس متضرر شدند، کمک کند.

داریوش زراعتگر افزود: بانک ملی بجز اینکه به دنبال سودآوری به عنوان یک بنگاه اقتصادی است، همواره تلاش می‌کند تا برای مسئولیت‌های اجتماعی خود در کنار مردم باشد.

وی ادامه داد: کمک به آموزش و پرورش، کمیته امداد، هلال احمر و جشن گلریزان نمونه‌هایی از تعهد بانک ملی به مسئولیت‌های اجتماعی خود است.

زراعتگر اظهار داشت: مشارکت در ساخت ۶ مدرسه  در استان بوشهر بخش از خدمات بانک ملی به آموزش و پرورش است که تعدادی از این مدارس به بهره‌برداری رسیده و شماری نیز در دست احداث است.

وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و آسیب‌های افتصادی ناشی از آن، بانک ملی با اعطای تسهیلات به اقشار آسیب پذیر تلاش کرده تا این خسارت‌ها را کاهش دهد.

زراعتگر افزود: در این بخش بانک‌های استان بوشهر تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی پرداخت کرده‌اند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64415

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی