چهارشنبه 13 اسفند سال 1399 Wed, 03 Mar 2021 14:42:35 GMT
کد خبر : 60864       تاریخ : 1399/09/09 24:1
ترور شهید

ترور شهید "فخری زاده" صفحه سیاه دیگری از جنایت استکبار رقم زد

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان بوشهر اعلام کرد: ترور شهید " محسن فخری زاده" صفحه سیاه دیگری از کتاب قطور جنایت‌های بی شمار جبهه جنایتکار استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل را رقم زد.

به گزارش مبشرین، در بیانیه این سازمان آمده‌ است: شهادت این شهید راه خدا، امضای خونینی بر این حقیقت بود که یکی از مهمترین راه‌های کسب قدرت و اقتدار حقیقی در دنیای امروز، تلاش و اهتمام در مسیر تولید علم و دستیابی به پیشرفت‌های علمی است.

این بیانیه می‌افزاید: دشمنان ما تمام طراحی‌ها و توطئه‌های خود را در این مسیر قرار داده‌اند تا به هر طریق ممکن، راه تولید علم و شکوفایی علمی را ببندند و ایران اسلامی را از اقتدار برآمده از قدرت علمی، محروم سازند اما ملت ایران در سایه تدابیر و رهنمون‌های مقام عظمای ولایت و بینش، بصیرت و مجاهدت انقلابی خود، راه خود را به سوی ورود به عرصه‌های شکوفایی علمی باز کرده و در این راه، تا تحقق همه هدف‌ها و آرمان‌های بلند خود، از پای نخواهد نشست.

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان بوشهر در بیانیه خود افزوده‌است: شهادت این دانشمند سرافراز علمی، در حقیقت مهر تائیدی است بر حقانیت و ثمربخشی راهی که ایران اسلامی در راه کسب مولفه‌های پایدار قدرت درهمه عرصه‌ها برای خود انتخاب کرده زیرا تمرکز توطئه‌های خباثت آمیز دشمنان، همواره در جایی است که بیشترین نقش و تاثیرگذاری را در کسب اقتدار و پیش برندگی انقلاب و نظام اسلامی در بر داشته باشد.

در این بیانیه تصریح شده‌است: اقدام ددمنشانه صهیونیسم در ترور ناجوانمردانه این شهید عزیز، نه تنها آهنگ شتابان فرزندان برومند ایران اسلامی را در خیزش عظیم علمی، متوقف نخواهد کرد بلکه عزم و اراده آهنین جهادگران خستگی ناپذیر عرصه علم و فناوری را به سوی نیل به قله‌های شگرف علم و دانش، تقویت و شتاب فزاینده دشمنان در مسیر سقوط، نابودی و اضمحلال را صدچندان خواهد کرد.

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر  خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری  وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد.

در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60864

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی