شنبه 8 آذر سال 1399 Sat, 28 Nov 2020 22:53:46 GMT
کد خبر : 60491       تاریخ : 1399/08/27 17:30
کاهش ذخایر خونی در استان بوشهر/ اهداکنندگان نگران کرونا نباشند
مدیر انتقال خون استان بوشهر:

کاهش ذخایر خونی در استان بوشهر/ اهداکنندگان نگران کرونا نباشند

مدیر انتقال خون استان بوشهر با اشاره به کاهش ذخایر خونی در استان گفت: اهداکنندگان اطمینان داشته باشند که پروتکل‌های بهداشتی در جریان اهدای خون رعایت می‌شود.

به گزارش مبشرین، نرگس عبیدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل‌های مقابله با کرونا بسیاری از مردم فقط برای کارهای ضروری از منزل خارج می‌شوند و نگران ابتلاء به این بیماری هستند.

وی با اشاره به اینکه این ملاحظات مردم باعث کاهش اهدای خون شده است، ادامه داد: نیازهای خونی مستمر است و انتظار می‌رود که اهداکنندگان خون نیازمندان به این نیاز اساسی را فراموش نکنند.

مدیر انتقال خون استان بوشهر با بیان اینکه ذخایر خونی در استان بوشهر در هیچ مقطعی تمام نشده است اضافه کرد: هم‌اکنون در استان بوشهر بیشترین نیاز در گروه‌های A ،-B، -O- و AB+ است.

وی خواستار حضور اهداکنندگان این گروه‌های خونی شد و افزود: وضعیت ذخایر خونی در استان به صورت مستمر بررسی می‌شود تا نیاز بیماران تالاسمی، هموفیلی و سرطان خون تأمین و ارائه شود.

عبیدی با اشاره به اینکه ۵۰۰ بیمار تالاسمی و کم خونی در استان بوشهر داریم خاطرنشان کرد: طی دو ماه اخیر چهار هزار و ۱۳۴ نفر در استان بوشهر خون خود را اهدا کرده‌اند.

وی با اشاره به استفاده از وسایل یکبار مصرف در مراکز خون‌گیری، تاکید کرد: اهداکنندگان اطمینان داشته باشند که پروتکل‌های بهداشتی در جریان اهدای خون رعایت می‌شود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60491

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین