چهارشنبه 1 بهمن سال 1399 Wed, 20 Jan 2021 09:11:01 GMT
کد خبر : 59732       تاریخ : 1399/08/01 20:15:4
۳۰ سری جهیزیه به زوج های جوان دیری اهدا شد

۳۰ سری جهیزیه به زوج های جوان دیری اهدا شد

۳۰ سری جهیزیه با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان با کمک منابع کمیته امداد امام خمینی و کمک یکی از افراد خیر روز پنجشنبه به زوج‌های جوان شهرستان دیر اهدا شد.

 

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، فرماندار دیر در این آیین گفت: در شرایط فعلی یکی از علت های افزایش سن ازدواج که نسبت به سایر علت ها ملموس تر است، مشکلات اقتصادی و معیشتی است که نگرانی در بین جوانان  ایجاد کرده است.

کریم علی حسنی افزود: راه حل این مشکل ورود نهادهای حمایتی و افراد خیر و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و حمایت دولت در قالب تسهیلات بانکی است.

وی گفت: در شرایط حاضر همه باید دست به دست همدیگر دهیم تا بتوانیم از مشکلات موجود عبور کنیم.

معاون حمایتی کمیته امداد استان بوشهر گفت: اهدای جهیزیه و ازدواج آسان یکی از اولویت های اساسی امداد در استان است.

مسلم انیژپور افزود: امداد به تنهایی قادر به تامین جهیزیه زوج های جوان نیست و در این راستا از ظرفیت افراد خیر ، شرکت ها و موسسات خیریه باید بهره گرفت.

وی گفت: امداد استان برای سال جاری ۸۰۰ مورد جهیزیه برای زوج های جوان با اعتبار هشت میلیارد تومان در نظر گرفته که اعتبارات امسال  امداد در این بخش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است و مابقی باید از ظرفیت افراد خیر و شرکت های پیرامونی تامین شود.

امام جمعه موقت بندر دیر گفت: همیاری با مستمندان و نیازمندان از سفارش بزرگان دین است.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی افزود: در شرایط فعلی جامعه بهترین و موثرترین کار ازدواج آسان و دوری از سخت گیری ها است.

رییس کمیته امداد امام شهرستان دیر گفت:  در هفت ماه امسال یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به ایتام واریز شده است و ۶۰۰ میلیون تومان نیز با کمک  افراد خیر جذب و در بخش تامین نیازهای ضروری منزل مددجویان هزینه شده است.

سید علی حسینی افزود: در برنامه کمک مومنانه کمیته امداد نیز با کمک سپاه پاسداران و مراکز نیکوکاری و افراد خیر۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بسته های غذایی و بهداشتی بین نیازمندان توزیع شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59732

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین