جمعه 7 آذر سال 1399 Fri, 27 Nov 2020 06:46:12 GMT
کد خبر : 58540       تاریخ : 1399/07/23 12
دو شاعر و مداح، گواهینامه درجه یک هنری می‌گیرند

دو شاعر و مداح، گواهینامه درجه یک هنری می‌گیرند

از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و به پیشنهاد ساعد باقری 4 استاد شعر مجلسی در فهرست دریافت کننده گواهینامه درجه یک هنری قرار گرفتند که دو نفر از آنها نشان خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش مبشرین، سیدمحمد طباطبایی، دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره اعطای درجه هنری به شاعران شعر مجلسی اظهار داشت: چندی پیش در همایش «پلک صبوری» در تالار وحدت گواهینامه درجه یک هنری به استاد «ولی‌الله کلامی زنجانی» اعطا شد و در کنار این استاد بزرگوار، اساتیدی چون حسین کریمی مراغه‌ای، علی انسانی و غلامرضا سازگار نیز در فهرست دریافت این گواهینامه هنری قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه درجه هنری اساتیدی چون ولی‌الله کلامی و کریمی مراغه‌ای اعطا شده تصریح کرد: به دلیل اوضاع فعلی اعطای درجه یک هنری در حوزه شعر مجلسی به دو استاد بزرگوار به نام‌های «سازگار» و «انسانی» به تاخیر افتاد؛ چرا که در انتظار بهبود شرایط هستیم.

طباطبایی با بیان اینکه این اساتید به دلیل اشعار فعال و موثر در حوزه شعر مجلسی به عنوان دریافت کننده این درجه معرفی شدند، گفت: «ساعد باقری» از کارشناسان شعر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور پیشنهاددهنده این مساله بود. از این رو به زودی در فضایی مناسب درجه هنری دو استاد دیگر نیز اعطا خواهد شد.

به گفته وی، این افراد در تولید و اثرگذاری شعر مجلسی و آئینی و مذهبی نقش داشته و به نوعی آن را در راستای مسیر خوب و مثبت سوق داده‌اند. از این رو در شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور تصمیم بر آن شد تا در حوزه شعر مجلسی مشمول دریافت گواهینامه درجه یک هنری شوند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=58540

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین