دوشنبه 5 آبان سال 1399 Mon, 26 Oct 2020 05:05:13 GMT
کد خبر : 57210       تاریخ : 1399/07/14 00:3
هیئت تعطیل نیست/ همیاری موکب‌ها با مدافعان سلامت در استان بوشهر
به مناسبت اربعین حسینی؛

هیئت تعطیل نیست/ همیاری موکب‌ها با مدافعان سلامت در استان بوشهر

با شیوع کرونا، فعالیت هیئت‌ها و موکب‌ها تعطیل نشده است و حالا در نقطه‌ای دیگر و برای حمایت از مدافعان سلامت در حال خدمات‌دهی هستند.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر،  کرونا در کنار تمام بلاها و مصیبت‌هایی که با خود به کشور آورد، اما در پشت پرده اتفاقات خوبی را رقم زد، اتفاقاتی که شاید پیش‌تر تا این حد دیده نمی‌شد اما این روزها دیگر برای همه مردم و حتی مسئولین قابل‌توجه است.

از زمان شیوع ویروس کرونا در استان، موکب داران بوشهری نیز با انجام اقدامات مختلف در حال مقابله با ویروس کرونا و همیاری با مدافعان سلامت هستند.

در این شرایط تقریباً تمام گروه‌های جهادی، مردمی و خیریه‌های استان بوشهر و موکب داران با همدلی و یک‌رنگی در کنار یکدیگر قرار گرفتند و برای شکست این ویروس منحوس همراه با مدافعان سلامت در قالب گروه‌های کوچک و بزرگ در میدانی جهادی با یکدیگر هم‌صدا شدند.

موکب سیدالشهدا دلوار استان بوشهر یا موکب عمود ۷۳۶ جاده نجف کربلا، نیز یکی از همان گروه‌ها است که به یاری نیروهای درمانی و مردم آمده‌اند و خدماتی را به مدافعان سلامت ارائه می‌کنند.

پخت غذا به مدت هفت روز برای مدافعان سلامت

رئیس شورای بخش دلوار در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ضرورت مقابله با این ویروس و با توجه به اینکه امسال امکان حضور و برپایی موکب‌ها برای پذیرایی از زائرین اربعین نیست موکب سیدالشهدای دلوار تصمیم گرفته امسال به جای طبخ غذا برای زائرین اربعین این کار را در جبهه مبارزه با کرونا انجام دهد.

علی نعمتی افزود: موکب سیدالشهدا دلوار استان بوشهر همان موکب عمود ۷۳۶ جاده نجف کربلا قصد دارد از ۲۳ ماه صفر به مدت ۷ روز پخت غذا برای مدافعان سلامت در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر را بر عهده بگیرد.

همراه مدافعان سلامت هستیم

مسئول موکب سیدالشهدای دلوار نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: موکب سیدالشهدای دلوار در ایام اربعین به زائران اباعبدالله (ع) خدمات ارائه می‌داده است ولی امروز با وجود شیوع این بیماری، به مدافعان سلامت و داوطلبین این عرصه با طبخ غذا یاری می‌رساند.

ماشاالله سلیمانی اظهار داشت: خادمان موکب سیدالشهدا دلوار استان بوشهر همان موکب عمود ۷۳۶ جاده نجف کربلا در روزهای نهم و دهم محرم امسال نیز طبخ غذای مدافعان سلامت در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر را بر عهده داشتند.

هیئت‌ها هیچ‌گاه تعطیل نمی‌شوند و زیر بیرق سید الشهدا حضرت امام حسین (ع) فعالیت‌های خود را به شیوه‌ها و روش‌های مختلف ادامه می‌دهند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=57210

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین