سه شنبه 11 آذر سال 1399 Tue, 01 Dec 2020 05:45:24 GMT
کد خبر : 53673       تاریخ : 1399/04/30 29
انتشار نسخه الکترونیکی قرآن آستان مقدس حضرت عباس(ع)

انتشار نسخه الکترونیکی قرآن آستان مقدس حضرت عباس(ع)

آستان مقدس حضرت عباس(ع) برای نخستین بار در عراق یک نسخه الکترونیکی از قرآن آستان عباسی را با دقت و وضوح بالا منتشر کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از الکفیل، مرکز علوم و تفسیر و چاپ قرآن کریم وابسته به بخش امور معارف اسلامی و انسانی در آستان مقدس حضرت عباس(علیه السلام) یک نسخه الکترونیکی از قرآن  آستان عباسی را در قالب WORD و با دقت و وضوح بالا منتشر کرد.

 

شیخ «ضیاء الدین الزبیدی» مدیر این مرکز گفت: این قرآن الکترونیکی گامی مطمئن به سمت تحقق اهداف والای انسانی و معانی ایده آل اسلامی برای خدمت به کتاب الهی است. این دستاورد مکمل دستاورد پیشین این آستان است که چاپخانه دارالکفیل نخستین قرآن را به دست خوشنویسان عراقی چاپ کرد.

 

الزبیدی افزود: وضوح و دقت بسیار بالای این قرآن، این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا آن را تلاوت یا کپی کند، همچنین امکان بزرگنمایی کلمات بدون تاثیرگذاری بر کیفیت آن وجود دارد، هنگام کپی کردن امکان حذف حرف یا حرکت کلمات وجود ندارد و کپی کردن کلمات قرآن بدون اشتباه انجام می گیرد.

 

وی ادامه داد: حرف «واو» عطف از کلمه بعد از آن جدا می شود تا امکان کپی کردن آن به تنهایی وجود داشته باشد. حروف وقف که در آخر کلمات قرار می گیرد، جدا شده است تا پژوهشگران و محققان به سهولت و بدون سختی بتواند آیات و سوره ها را کپی کنند و بچسبانند.

 

الزبیدی گفت: این نسخه از حجم کمی برخوردار است تا بارگیری آن از شبکه اینترنت در زمان کوتاه و با دستگاه از رایانه انجام گیرد. پس از بازکردن فایل فشرده این نسخه باید فونت های همراه آن را نصب کرد. پس از آن، فایل WORD با نام «ALQURAN» باز می شود و همه آیات قرآن نشان داده می شود.

 

علاقه مندان می توانند برای بارگیری این نسخه به لینک https://alkafeel.net/quran/res/rar/quranDOC.rar وارد شوند./شبستان


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=53673

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین