سه شنبه 13 خرداد سال 1399 Tue, 02 Jun 2020 02:41:01 GMT
کد خبر : 44764       تاریخ : 1398/05/09 12:07:27
تشکیل کارگروه ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع افغانستانی

تشکیل کارگروه ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع افغانستانی

نمایندگان هیات‌های مذهبی اتباع افغانستانی پیشنهاد کردند تا کارگروهی جهت ساماندهی فعالیت‌های هیات‌های مذهبی تشکیل شود.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، نشست ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع و مهاجرین افغانستانی با حضور حجت‌الاسلام بابادائی سامانی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، حاجی، مدیر کل اتباع استانداری و جمعی از مسئولان هیات‌های مذهبی افغانستانی امروز چهارشنبه، نهم مرداد در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام بابادائی سامانی، حضور مهاجران افغانستانی در کشور را فرصتی مغتنم برای ایرانی‌ها و دوستان افغانستانی دانست و افزود: ما باید این فرصت حضور را برای آشنایی هرچه بیشتر نقاط مشترک فرهنگی‌عقیدتی دو ملت، مغتنم بشماریم و برای قوی‌تر کردن پیوندی که از قبل وجود داشته، تلاش مضاعف کنیم.
 
وی، سازمان تبلیغات اسلامی را نهادی مردمی معرفی کرد و بنا بر وظایفی که تعریف شده، عنوان کردند که تلاش ما این است که کارها توسط خود مردم انجام شود و ما وظیفه حمایت از آن فعالیت‌ها را برعهده داریم که درباره اتباع نیز این مورد وجود دارد و ما به عنوان سازمان تبلیغات اسلامی از تمامی فعالین فرهنگی اتباع می‌خواهیم که اگر در زمینه های مختلف فرهنگی، ایده و طرح خاصی دارند، پیش‌قدم شوند و ما نیز سعی می‌کنیم از همه این فعالیت‌ها در چارچوب وظایف خود حمایت مادی و معنوی کنیم.
 
 
 
وی در خصوص ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع نیز گفت: به زودی با مشورت فعالان و مسئولان هیات‌های مذهبی، جهت ساماندهی و نظم بیشتر هیات‌های مذهبی و رسمی‌تر شدن فعالیت‌های این هیات‌ها، کارگروهی تشکیل می‌دهیم تا به طور مشخص وظیفه نظم بخشیدن به کار این هیات‌ها را در تمام طول سال برعهده داشته باشد.
 
در ادامه این نشست مسئولان هیات‌های مذهبی اتباع نیز پیشنهاداتی جهت نظم بخشیدن به فعالیت‌های هیات‌ها بیان داشتند و عنوان کردند که طی سه سال گذشته، جمع‌آوری بانک اطلاعات این هیات‌ها انجام شده و تا‌کنون مشخصات  حدود 530 هیات ثبت شده‌اند امّا اختلافاتی در این تعداد وجود دارد که باید مجددا بررسی شود. گردهمایی مسئولان و روحانیون این هیات‌ها جهت ساماندهی، راه‌اندازی سایت، ویژه هیات‌های اتباع و برگزاری انتخابات جهت تشکیل کارگروهی ویژه جهت ساماندهی به فعالیت‌های هیات‌های مذهبی از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و مورد توجه قرار گرفت.
 

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44764

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین