یکشنبه 24 تیر سال 1403 Sun, 14 Jul 2024 02:24:56 GMT
کد خبر : 78435       تاریخ : 1402/05/20 10:24:08
آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی استان بوشهر برای اعزام زائران اربعین

آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی استان بوشهر برای اعزام زائران اربعین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی استان برای جابجایی زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش مبشرین، عبدالکریم اخترشناس صبح امروز در نشست کمیته حمل و نقل و سوخت پیاده روی اربعین حسینی گفت: امسال حضور ۱۰۰ هزار هم استانی در پیاده روی بزرگ اربعین پیش بینی شده که بخشی از آنها از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی به سمت مرز اعزام خواهند شد.

اخترشناس با بیان اینکه جابجایی ایمن زائران در اولویت است گفت: قرار است برای افزایش توان ناوگان حمل و نقل استان جهت جابجایی زائران از ظرفیت سایر دستگاههای اجرایی نیز استفاده شود.

وی با اشاره به طرح سفرهای اربعین همزمان در سراسر کشور از ۲۷ مرداد تا ۲۵ شهریور یادآور شد: پارسال ۲۶ هزار هم استانی با ناوگان حمل و نقل عمومی به پیاده روی اربعین اعزام شدند، ضمن اینکه از سمت مرز نیز ناوگان اتوبوسی بوشهر به جابجایی زائران استان های دیگر اقدام کرد.

اخترشناس تصریح کرد: جهت انتقال خادمین زائرین حرم امام حسین(ع) به کربلا و انتقال وسایل و ملزومات موکب داران، برنامه‌ ریزی ها و پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

وی ضمن تاکید بر نظارت مستمر بر مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی برای رفع نواقص ادامه داد: تا قبل از زمان شروع طرح اربعین اقداماتی نظیر لکه‌گیری و روکش آسفالت، خط‌ کشی و نصب تابلو و علائم ایمنی مورد نیاز در جاده های استان تکمیل می شود.

این مقام مسئول همچنین از برپایی دو موکب در محور کنگان - خورموج و خروجی دیلم توسط اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جهت خدمات دهی ۲۴ ساعت به زائران اربعین خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر یادآور شد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اعلام آمادگی کرد که دو جایگاه ویژه سوخت رسانی اتوبوس های زائران حدفاصل مرکز تا شمال استان پیش بینی کند، ضمن اینکه پیشنهاد افزایش سقف سوخت گیری اتوبوس ها ارائه شده که در صورت تایید در مرکز کشور، روند حرکت ناوگان حمل و نقل عمومی به سمت شلمچه تسریع می شود.

اخترشناس با اشاره به اینکه در ستاد اربعین استان، کمیته حمل و نقل و سوخت به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای محول شده، اظهار داشت: برای تعیین اتوبوس و ناوگان حمل و نقل جهت اعزام زوار به مرز شلمچه جلساتی با حضور پلیس راهور، شرکت پخش فرآورده های نفتی، جمعیت هلال احمر، اورژانس و انجمن صنفی شرکت های مسافری استان و سایر دستگاههای مسئول برگزار و برای رفع مشکلات احتمالی، هم اندیشی شد.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78435

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402