یکشنبه 24 تیر سال 1403 Sun, 14 Jul 2024 02:19:28 GMT
کد خبر : 78434       تاریخ : 1402/05/19 10:09:19
دوره تربیت مربی مهد الرضا و شباب الرضا در بوشهر برگزار می شود
خوردبین:

دوره تربیت مربی مهد الرضا و شباب الرضا در بوشهر برگزار می شود

مهران خوردبین در نشست خبری ضمن ارائه گزارش فعالیت های کانون خدمت رضوی در استان بوشهر، از برگزاری دوره های تربیت مربی مهد الرضا و شباب الرضا خبر داد.

به گزارش مبشرین، مهران خوردبین‌مقدم، مدیر کانون‌های خدمت رضوی بوشهر، با اشاره به اینکه چشم‌انداز آستان قدس رضوی در بوشهر راه‌اندازی تعداد ۵۰۰ کانون عمومی تا پایان امسال است، اظهار کرد: تعداد ۱۵۸ کانون عمومی خدمت رضوی در استان بوشهر در حال فعالیت خدمت‌رسانی است.

وی ادامه داد: ما بالغ بر دوهزار نفر خادمیار در استان بوشهر ساماندهی و سازماندهی شده‌اند که به‌عنوان خادمیار رضوی در حال فعالیت فرهنگی و اجتماعی هستند.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی بوشهر گفت: در دهه عید دهه کرامت برنامه‌های فرهنگی و رسانه‌ای و درمانی با هزینه بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال در استان بوشهر در راستای ترویج سیره شخصیتی اهل‌بیت(ع) با مشارکت خیرین در سطح شهرها و روستاهای شهرستان‌‌های استان بوشهر انجام شد.

خوردبین‌مقدم اضافه کرد: در عید دهه کرامت و در قالب کاروان خدام رضوی این برنامه‌ها با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ هزار میلیارد ریال در سطح مناطق کم‌برخوردار صورت پذیرفت و همچنین کاروان زیارت اولی‌ها ویژه بیماران صعب‌علاج نیز به زیارت بارگاه مطهر امام رضا(ع) به شهر مقدس مشهد اعزام شدند.

نگاهی به برنامه‌های خادمیاران رضوی در محرم و صفر

وی بیان کرد: مواد غذایی ویژه طبخ و نذورات با ارزش ریالی ۷میلیارد تومان در دهه نخست ماه محرم امسال توزیع شده است و با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی و فعال شدن موکب‌های مردمی ویژه خدمات‌رسانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در مسیر پیاده‌روی زائرین کربلای معلی و شلمچه که از مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات و سازمان تبلیغات اسلامی مجوز دارند مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان بوشهر به برنامه‌های دهه آخر ماه صفر المظفر اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت پذیرفته ویژه دهه آخر ماه صفر و خصوصا شب شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نزدیک به ۱۷۳ هزار و ۶۰۰ پُرس غذای گرم از سوی خادمیاران مستقر در هیئت‌های مذهبی محلات در بین مردم عزادار استان بوشهر و موکب‌های شاخص درون‌مرزی و برون‌مرزی توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی کانون‌های خدمت رضوی، گفت: امسال ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره بانکی به ۳۵۰ طرح مشاغل خانگی در رشته‌های مختلف با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر پرداخت می‌شود.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78434

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402