دوشنبه 28 خرداد سال 1403 Mon, 17 Jun 2024 15:51:05 GMT
کد خبر : 78414       تاریخ : 1402/03/07 13:19:13
بیرق روضه منور ثامن الحجج(ع) مهمان منزل شهید یزدانی در دشتستان شد

بیرق روضه منور ثامن الحجج(ع) مهمان منزل شهید یزدانی در دشتستان شد

به مناسبت دهه کرامت بیرق روضه منور ثامن الحجج (ع) مهمان منزل شهید حیدر یزدانی در شهرستان دشتستان شد.


به گزارش مبشرین، به نقل از آستان نیوز از بوشهر، خادمان آستان قدس رضوی حامل پرچم حرم مطهر امام هشتم حضرت رضا (ع) به دیدار مادر شهید حیدر یزدانی رفتند.
این کاروان با حضور در منزل شهید یزدانی با سلام وصلوات خاصه امام رضا(ع) جلوه‌های معنوی خاصی را ایجاد کرد.
خادمین حرم امام رضا (ع) باتبریک دهه کرامت، دیدار با خانواده شهدا را عشقی قلبی و درونی دانستند و افزودند: دیدن خانواده شهدا علاقه و عشقی قلبی می‌خواهد و باید برای دیدار با خانواده شهدا قلب‌های خود را خالص و عاشق کنیم.
امام جمعه شهرستان که در این دیدار حضور داشت ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و خیرمقدم به خدام رضوی گفت: دیدار با خانواده شهدا برای ما یک فرصت و یک افتخاری است که باید تجلیل از خانواده شهدا توسط مسئولان بیشتر انجام شود.
حجت الاسلام سید عبدالهادی طالبی امام جمعه شهردالکی افزود: خدا را شاکریم علاوه بر فیض دیدار با خانواده شهدا از فیض پرچم حرم امام رضا(ع)که توسط خادمیاران به شهرستان آورده شده است بهره‌مند شدیم.
امام جمعه تاکید کرد: آوردن پرچم حرم امام رضا(ع) در دیدار با خانواده شهدا بهترین هدیه فرهنگی می‌باشد و احساس قلبی و درونی شهدا را به دنبال دارد.
مادر شهید یزدانی در این دیدار با بیان خاطراتی کوتاه از آن شهید والامقام گفت: حیدر به سختی رضایت من را برای عزیمت به جبهه های حق علیه باطل کسب کرد و  همان طور که هنگام خداحافظی با من به این نکته اشاره کرد که خبر من ۱۲ روز بعد رفتنم، به شما خواهد رسید، دقیقا ۱۲ روز بعد از رفتنش از طرف کمیته به ما خبر شهادت او را اعلام کردند و در حالی که من همیشه چشم انتظار آمدن او بودم تا این که بعد از گرفتن آزمایش DNA و تطبیق آن با تکه استخوان های شهدا مشخص شد  یکی از شهدای تازه تفحص شده جاده اهواز خرمشهر، فزند من است.
گفتنی است، شهید حیدر یزدانی در تاریخ ۲۴ مهرماه ۵۹ در مناطق عملیاتی جنوب به فیض عظمای شهادت نائل شد، عاقبت بعد از ۳۶ سال فراق و دوری در۷ مرداد ۹۵با مشایعت جمع زیادی از مسؤولان استان بوشهر و شهرستان برازجان، بر دوش مردم شهید پرور تشییع و درکنار همرزمان شهیدش، در روستای قلعه سفید از توابع شهر دالکی، به خاک سپرده شد.
دیدارمردمی درپایگاه مقاومت والفجر قلعه سفید، دیدار با خانواده شش فرزندی ودرپایان حضور در جشن دهه کرامت در مجموعه فرهنگی و مذهبی بیت الزهرا (س) از دیگر برنامه‌های کاروان زیرسایه خورشید در این شهرستان بود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78414

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402