شنبه 15 بهمن سال 1401 Sat, 04 Feb 2023 02:05:42 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 78350       تاریخ : 1401/07/13 11
بیانیه‌های اقشار مختلف بوشهر در حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب

بیانیه‌های اقشار مختلف بوشهر در حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب

اقشار مختلف بوشهر حمایت خود را از مواضع رهبر انقلاب و محکومیت فتنه و اغتشاشات اخیر اعلام کردند.

به گزارش مبشرین، روز دوشبه حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح در بیانات مهمی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: این حوادث طراحی امریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است. مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.

پس از مواضع رهبر معظم انقلاب بیانیه هایی از سوی اقشار و گروه های مختلف استان بوشهر در حمایت از مواضع مقام معظم رهبری و محکومیت فتنه و اغتشاشات اخیر صادر شد.

جامعه روحانیت ولایتمدار و انقلابی استان بوشهر در بیانیه ای در حمایت از فرمایشات مقام معظم رهبری و محکومیت فتنه و اغتشاشات اخیر پرداخت و اعلام داشت: مخالفین ایران و اسلام ستیزان فتنه ها در طول تاریخ انقلاب اسلامی رقم زده اند از جمله جنگ تحمیلی و فتنه ۸۸ و سعی در ایجاد آشوب، ناامنی و جلوگیری از ایجاد تمدن و پیشرفت و تلاشی شیطانی در تجزیه کشور و براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته اند.

ایادی داخلی و خارجی استکبار جهانی از ابتدا تاکنون که در آستانه ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی هستیم هر ساله و هر روزه در صدد مقابله با استقلال و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی و براندازای انقلاب شکوهمند اسلامی هستند که ان‌شاءالله همانطور که بیشتر آنها این آرزو را به گور برده اند، این فتنه هم نقش بر آب خواهد شد.

تاریخ با شکوه استان استکبار ستیز بوشهر گواه ایستادگی و استقامت مردم سربلند و مقاوم این دیار در پهنه ی تاریخ سراسر افتخار این استان است .
جامعه روحانیت ولایتمدار و انقلابی استان بوشهر ضمن قدردانی از حضور حماسی و انقلابی مردم شریف استان در حمایت از آرمان ها و ارزش های انقلاب و امامین شریفین انقلاب، با تشکر از زحمات و تلاش های نیروی محترم انتظامی و بسیج سرافراز در ایجاد آرامش وامنیت در استان، اغتشاش، آشوب ها و اهانت های اخیر به ساحت مقدسات اسلامی وضروریات دین و ولایت را محکوم کرده، و از خداوند متعال سقوط جرثومه فساد جهان استکبار و تعجیل در فرج امام زمان(عج) و طول عمر و صحت و سلامتی مقام معظم رهبری و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسالت داریم.

جامعه روحانیت ولایتمدار و انقلابی استان بوشهر با هشدار جدی به ساکتین و مصلحت جویان و عافیت طلبان که مهر سکوت بر لب و شکستن قلم بر دست، نظاره گر توهین به مقدسات دینی هستند و در فتنه ها و امتحانات مختلف مردود شده اند و بعد از عبور از فتنه به اقتضای منافع خود وارد صحنه می شوند و برخی نیز با دشمنان قسم خورده ایران اسلامی همراهی می کنند اعلام می دارد بی تردید قلب امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری را به درد می آورند و باید پاسخگوی این کار ناشایست خویش باشند.

در پایان خداوند متعال را به جهت وجود رهبری فرزانه که با تدابیر هوشمندانه و مدبرانه خود در مواضع حساس و حیاتی، انقلاب اسلامی ایران را راهبری و از گزند حملات سخت و نرم دشمنان و مستکبران عالم مصون داشته اند، شاکر و سپاس گزاریم و با رهبر عزیز تر از جانمان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی، تجدید بیعت نموده و تا سرحد جان بر این عهد پیمان خواهیم ایستاد.

جامعه دانشگاهی استان بوشهر هم با صدور بیانیه ای از فرمایشات مقام معظم رهبری حمایت کرد. در این بیانیه آمده است: ما جامعه دانشگاهی استان بوشهر دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را ارج می نهیم و برای پاسداری از آن از هیچ کوشش علمی و منطقی دریغ نمی کنیم.

انتظاری که از دانشگاه و جامعه علمی برای حل مسائل و مشکلات کشور می رود اتخاذ کنش ها بر اساس خرد جمعی و به دور از رفتارهای احساسی و با بهره گیری از دانش و رفتار حرفه ای است.

در پی سخنرانی مقام معظم رهبری مبنی بر جدایی راه ما از راه دشمن، اکنون موضع بسیار شفاف و روشن است. اصولا چه افراط و چه تفریط در بیان هر گونه اعتراض، پسندیده نیست. رفتارهای سلیقه ای در جامعه به دور از اعمال قوانین شفاف و روشن، راه را برای هر گونه خطا و اشتباه باز می کند.

اکنون دشمن از اتفاقات چند هفته اخیر بسیار خرسند است، این هوشمندی و هوشیاری ما را می طلبد که راه را از مسیری که دشمن تعیین می کند جدا کنیم. هرگاه دشمن در این مملکت دخالت کرده و بر مقدرات آن تاثیر گذاشته ما را به بیراهه برده است و فضای مملکت را تا سالهای متمادی غبار آلوده و ناهموار کرده است.

امیدواریم در مسائل و مشکلات پیش رو، با ابتکار عمل و ایجاد بستر گفتگو توسط جامعه دانشگاهی به عنوان مراکز عقلانیت و خردورزی، با شرکت فعال تمام دانشگاهیان از تمامی طیفها و گرایش های فکری، ابتکار عمل را به دست گرفته و مقدرات مملکت را بر اساس فرامین رهبری و آنگونه که صلاح مملکت، دین و ایمان مردم، تمامیت ارضی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی است، رقم بزنند.

ما بر این باوریم، اعتراض از اغتشاش جداست و هیچگاه این دو یکسان نبوده و نیستند. ما می توانیم در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و با ایجاد فضای گفتگو و همفکری، راه اصلاح امور را به دور از تنش و آشوب فراهم نموده و همواره باید از اعتراض و نقدهای منصفانه استقبال کرده و فضای گفتمان، اندیشه ورزی و آزاد اندیشی مورد نظر معظم له که بهترین راه برون رفت کشور از چالشهای پیش روست انتخاب نماییم.

 

جبهه انقلاب اسلامی استان بوشهر نیز در بیانیه ای از مواضع مقام معظم رهبری حمایت و حرکت فتنه انگیز و اغتشاشات اخیر در کشور را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: انقلاب اسلامی یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام (ره) و هزاران خون پاک شهید گلگون کفن است و در اندیشه تحقق تمدن اسلامی و پیشرفت و عدالت می باشد.

استکبار جهانی همواره از آغاز انقلاب تا کنون با تمام توان خارجی و داخلی خود به دنبال دشمنی و براندازی نظام مقدس اسلامی بوده است و هر گاه دشمن کینه توز این نظام و انقلاب به خیال باطل خود قصد براندازی داشته، مردم ولایت مدار و انقلابی به میدان آمده و دشمن را ناامید نموده اند.

جبهه انقلاب استان بوشهر و جوانان ولایتمدار این استان پر افتخار، که در تاریخ خود ستاره های درخشانی چون شهید رئیسعلی دلواری و شهید مهدوی و شهید ماهینی و شهید احمدی جوان و دیگر شهدا را دارد، همواره با ایمان و مجاهدت، پاسدار انقلاب شکوهمند اسلامی و حفظ آرمان ها و ارزش های آن انقلاب الهی می باشد.

آشوب و اغتشاش های اخیر که نوع دیگری از عداوت ضد انقلاب و ارتجاع منطقه است در همان سلسله حرکات کور جهان استکبار معنا پیدا می کند.

جبهه انقلاب اسلامی استان بوشهر همانند همیشه از همان آغاز این فتنه آن را محکوم کرده و هم اینک نیز حسب فرمایشات مقام معظم رهبری مد ظله العالی در جمع دانش آموختگان دانشگاه افسری نیروهای مصلح را چراغ راه خود قرار داده و با تجدید عهد و پیمان با آرمان های امامین شریفین انقلاب حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری دامت برکاته العالیه همگان را به وحدت و یکدلی در سایه علمدار انقلاب دعوت می نماید و ضمن عرض تاسف از مرگ خانم امینی و محکومیت هتک حرمت های صورت گرفته به مقدسات دینی و تعرض به نوامیس مردم در اغتشاشات و گرامیداشت شهدای گرانقدر انقلاب بویژه شهدای امنیت در وقایع اخیر، اعلان می دارد تا سر حد جان بر عهد و پیمان خود با آرمان های انقلاب خواهیم ایستاد و فتنه گری استکبار جهانی و برخی دولت های دست نشانده منطقه، بدون پاسخ نخواهد ماند.

 

حوزه علمیه خواهران استان بوشهر نیز در بیانیه ای ضمن محکومیت فتنه و اغتشاشات اخیر از مواضع مقام معظم رهبری حمایت کرد.

در این بیانیه آمده است: بار دیگر برپایی آتش فتنه در ایران عزیز و مقتدر نشان داد که دشمنان قسم خورده دین و ملت به طور مستقیم و با استفاده از تمام توان سیاسی، اقتصادی و رسانه ای و استفاده از پیاده نظام و عناصر زبون و خود فروخته به صورت علنی و با آشوب، اغتشاش به دنبال تعبیر رویاهای آشفته خویش است و در این هدف شوم خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.

دشمن دیرین این انقلاب که امروزبه فضل الهی و رهبری حکیمانه حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی و مقاومت ملت ایران در میدان های گوناگون سیاسی اقتصادی و فرهنگی شکست های مفتضاپحانه ای را متحمل شده است با محاسبات غلط خود و با توان رسانه های بی شمارش در پی از بین بردن این عزت الهی و همبستگی ملی را نشانه گرفته است تا با القای نیات پلید خود بتواند انقلاب عزیز را از مسیر خود منحرف نماید و بار دیگر به خیال خام خودش بر این کشور استیلاء پیدا کند.

اما این بار نیز با عنایت حضرت حق و بصیرت و هوشیاری دینی مردم و ایستادگی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تحت تدابیر الهی رهبری مقتدر و حکیم حضرت امام خامنه ای خواب آشفته آنان تعبیر نشد و زبون و خسته و حیران بار دیگر مسیر گذشته را تجربه کردند.

اکنون که ملت بزرگ ایران در این امتحان الهی به مدد پروردگار پیروز و سربلند شد و دشمنان و پادوهای حقیر آن ها طعم تلخ شکست را چشیده اند توجه به نکاتی چند حائز اهمیت است:

۱-پیروزی در هماورد های بزرگ ایران اسلامی با استکبار جهانی و تا دندان مسلح در سالیان متمادی که هر کدام می توانست ملتی را از پای دربیاورد وعده الهی به مومنینی است که در راه پیروزی پرچم حق جانانه مقاومت می کنند و در راه حق و اعتلای دین الهی از جان خود هم می گذرند و این فتنه نیز بر اندوخته ایمانی و تجارب گران سنگ اجتماعی این ملت عظیم اشان خواهد افزود. «وَلَمَّا رَأَی الْمُؤْمِنُونَ الْأَحْزَابَ قَالُوا هَٰذَا مَا وَعَدَنَا اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَصَدَقَ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَمَا زَادَهُمْ إِلَّا إِیمَانًا وَتَسْلِیمًا»

۲-آرایش جنگی بدخواهان در این روزها نشان داد دشمن جلاد نه مدافع حقوق زنان است و نه روشن شدن موضوع و مطالبه خواسته مردم بلکه همانطور که رهبری عزیز تاکید فرمودند او با ایران قوی و مقتدر سر سازش ندارد و چون می بیند که گره های بزرگی از مشکلات کشور در حال گشوده شدن است این بار در فتنه ای دیگر به بهانه حادثه ای تلخ با به میدان آوردن عناصر تجزیه طلب تمامیت ایران اسلامی را هدف گرفته است تا بتواند با ایجاد تفرقه بین مردم و قومیت ها جنگی خونین را بین مردم این مرز و بوم برای سال ها رقم بزند و توانایی ها و اقتدار ایران اسلامی در هم شکند تا موجبات بهره کشی از ذخایر عظیم انسانی و مادی این نقطه از کره زمین را برای خود فراهم آورد.

۳- حاکمیت دشمن در فضای مجازی بر ذهن جامعه امروز بیش از گذشته برای همگان آشکار شده است فضایی که رهبری عزیز بار ها بر مدیریت آن تاکید فرمودند و هربار به عناوین گوناگون مسئولین از مدیریت آن طفره رفته اند و اکنون شاهد آثار مخرب و خانمان سوز آن در جامعه و خصوصا نسل جوان هستیم و این مهم وظیفه مسئولین را در ایجاد شبکه ملی اطلاعات و الزام شرکت های خارجی به پذیرش قوانین ایران را صد چندان می کند.

۴- متاسفانه برخی از خواص جامعه در شروع این فتنه چونان گذشته دم فروبستند و نقش روشنگری خویش را به فراموشی سپردند و برخی دیگر نیز با رفتار و سخنان نسنجیده و غیر واقعی فضای جامعه را ملتهب کردند. گرچه بعد فرو نشستن غبار فتنه دفاع از انقلاب و مردم چندان سودی ندارد اما تاکید می کنیم به توصیه رهبر معظم انقلاب مواضع خویش را اصلاح و شفاف خباثت ها و آشوب های صورت گرفته را محکوم نمایند.

۵-بزرگترین سرمایه این انقلاب مردم ولایتمدار و بصیر ایران هستند که با تمام سلایق و اختلاف نظر ها و قومیت های گوناگون در عزت آفرینی و ایستادگی در کنار پرچم جمهوری اسلامی و طرد دشمنان قسم خورده یک دل و یک صدا هستند و همیشه نگاه تیز بین آن ها توطئه ها را شناخته و با حضور خود در صحنه ها چشم فتنه را کور کرده اند. لازم است مسئولین با تلاش شبانه روزی موجبات آسایش و زندگی بهتر این سرمایه عظیم اسلام و انقلاب را فراهم آورند.

۶-در پایان خداوند متعال را بر نعمت رهبری عظیم و حکیم انقلاب اسلامی شکر می گزاریم که چون همیشه با پشتوانه ایمان و درایت خویش توطئه های پیچیده دشمنان سرسخت جمهوری اسلامی را نقش بر آب می کند.و کشور و مسئولین را به ادامه این راه امیدوار.

حوزه علمیه خواهران به فضل الهی همچون گذشته با تمام توان در راه پیش برد اهداف جمهوری اسلامی ، منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای حفظه الله و خدمت به مردم عزیز، در صحنه حاضر خواهد بود و ضمن در خواست از سازمان ها جهت روشن شدن اتفاق پیش آمده ، اغتشاشات اخیر را قاطعانه محکوم نموده و مجازات عوامل این آشوب ها را از مراجع قانونی کشور مطالبه می نماید.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78350

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400