شنبه 15 بهمن سال 1401 Sat, 04 Feb 2023 03:48:30 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 77374       تاریخ : 1401/06/25 11:24:14
 ۵۳ موکب استان بوشهر به زائران اربعین حسینی در عراق خدمات‌رسانی می‌کنند +تصویر

۵۳ موکب استان بوشهر به زائران اربعین حسینی در عراق خدمات‌رسانی می‌کنند +تصویر

۵۳ موکب استان بوشهر در نجف اشرف، مسیر نجف به کربلا و کربلا مستقر است و خدمات توزیع مواد غذایی در ۵ وعده و اسکان زائران را بر عهده دارند.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، شور عشق حسینی و خاندان ائمه طهارت علیه‌السلام این روزها در نقاط مختلف از جمله دشت کربلا نمایان است و عاشقان مکتب علوی عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت علیه‌السلام نشان می‌دهند.

در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله‌الحسین علیه‌السلام و 72 تن از شهدای دشت کربلا، شور وصف‌ناپذیر در عتبات عالیات عراق در حال برگزاری است و مسلمانان و شیعیان قدرت، اقتدار و اتحاد خود را به نمایش گذاشته‌اند.

عاشقان حضرت امام حسین علیه‌السلام و علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام از جای جای دنیا برای معنا کردن اربعین، سفر کربلا را در پیش گرفته‌اند تا از این طریق اقتدار مسلمانان و شیعیان را به رخ دنیا بکشند.

در آستانه اربعین حسینی، مردم آزاده، از جای جای نقاط جهان خود را به کربلا رساند تا اعلام کنند دنیا بداند خون شهید همیشه می‌جوشد و هر روز عاشورا و هر زمین کربلا است.

پیاده‌روی اربعین حسینی اوج وفاداری به ائمه طهارت(ع)

مردم ولایت‌مدار استان بوشهر که از دیر باز عشق و علاقه خود را به خاندان ائمه طهارت (ع) نشان داده‌اند با حضور در مراسم اربعین حسینی و شرکت در پیاده‌روی اوج وفاداری خود را به مکتب حسینی اثبات کردند و در میعادگاه عشق نوای خود را به معشوق رساندند.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر از استقرار 95 موکب برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد موکب 42 موکب در مسیر انتقال زائران حسینی تا مرز شلمچه و 53 موکب هم در داخل عراق و مسیرهای حضور زائران اربعین حسینی مستقر است.

عبدالرضا مطاف با اشاره به خدمات‌رسانی موکب‌های این استان در مسیرهای مختلف در عراق گفت: 53 موکب در نجف اشرف، مسیر نجف به کربلا و کربلا مستقر است و خدمات توزیع مواد غذایی در 5 وعده و اسکان زائران بر عهده دارند.

وی ادامه داد: خادمان حضرت امام حسین علیه‌السلام در موکب‌ها تا 22 صفر خدمات‌رسانی می‌کنند.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به اینکه خادمان زیادی از استان به عراق اعزام شده‌اند افزود: این خدام با عشق به امام حسین علیه‌السلام به‌صورت شبانه‌روزی در حال خدمت به زائران اربعین حسینی در نقاط مختلف عراق هستند.

12 هزار زائر اربعین حسینی بوشهری به استان بازگشتند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه تاکنون 45 هزار نفر از این استان در مراسم اربعین حسینی در عراق شرکت کرده‌اند گفت: تاکنون 12 هزار نفر آنان به استان بازگشته‌اند.

اکبر پورات اضافه کرد: بیش از یک چهارم زائران استان بوشهر که به عتبات عالیات عراق سفر کرده‌اند به منطقه خود برگشته‌اند.

وی از فراهم شدن امکانات لازم برای انتقال زائران به استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در مرز شلمچه وسائل حمل و نقل لازم برای انتقال زائران به نقاط مختلف استان بوشهر فراهم است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر با بیان اینکه 4 تیم اورژانس استان در مرز شلمچه به زائران اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند گفت: 95 موکب‌های استان بوشهر به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند که 53 موکب آن در شهرهای نجف و کربلا و مسیر نجف به کربلا مستقر است.

جانشین ستاد اربعین استان بوشهر از استقرار نیروهای راهداری در مرز شلمچه خبر داد و گفت: نیرو‌های راهداری استان بوشهر به‌صورت شبانه‌روزی در مرز شلمچه حضور دارند و خدمات لازم برای تسهیل در انتقال زائران ارائه می‌کنند.

وی تأکید کرد: از زائران تقاضا می‌شود برگشت خود را به روز اربعین موکول نکنند تا مشکلی برای انتقال آنان ایجاد نشود.

پورات با بیان اینکه گذرنامه‌های موقت اربعین تا پایان ماه صفر اعتبار دارد خاطر نشان کرد: کسانی که برگه موقت گذر در اختیار دارند پس از ماه صفر نمی‌توانند از آنها برای سفر به عتبات عالیات عراق استفاده و باید نسبت به صدور گذرنامه بین‌المللی اقدام کنند.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=77374

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400