سه شنبه 25 مرداد سال 1401 Tue, 16 Aug 2022 09:29:40 GMT
کد خبر : 74267       تاریخ : 1401/04/04 22:22
تشویق ساکنان دبی برای استفاده از اپلیکیشن سفارش دام عید قربان

تشویق ساکنان دبی برای استفاده از اپلیکیشن سفارش دام عید قربان

شهرداری دبی ساکنان این شهر را تشویق می‌کند تا از اپلیکیشن‌های موبایل برای سفارش حیوانات قربانی برای عید قربان و سایر ایام سال استفاده کنند.

به گزارش مبشرین به نقل از Dawn، تقاضا برای دام قربانی در تمام طول سال در امارت وجود دارد.

برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد در کشتارگاه‌های دام در طول عید، مقامات دبی از مردم خواسته‌اند تا از برنامه های هوشمند برای سفارشات خود استفاده کنند، زیرا امارت شاهد موج جدیدی از همه‌گیری ویروس کرونا است.

از طریق این برنامه ها، ساکنان می توانند سفارشات خود را برای کشتار، تحویل یا حتی توزیع آن به موسسات خیریه محلی ارسال کنند. چنین برنامه‌هایی به طور گسترده در کشورهای مسلمان در دسترس نیستند، اما در برخی کشورها مانند پاکستان استفاده شده است.

به گفته مقامات دبی، این شهر دارای هفت اپلیکیشن است.

علی الحمادی، مدیر خدمات بهداشت عمومی شهرداری دبی، گفت که تحویل از طریق این اپلیکیشن‌ها در عرض یک یا دو ساعت انجام می‌شود و در وقت و انرژی مردم صرفه‌جویی می‌شود.

وی تصریح کرد در دو سال گذشته، به دلیل کووید-۱۹، بسیاری به استفاده از اپلیکیشن‌های هوشمند روی آورده‌اند زیرا هنوز نیاز به اتخاذ اقدامات پیشگیرانه وجود دارد.

فایز البدر، مسئول یکی از اپلیکیشن‌های هوشمند دبی، گفت که مشتریان می‌توانند نوع دام و سن آن را از این طریق سفارش دهند. بعد از آن می‌توانند از طریق این اپلیکیشن مبلغ را پرداخت و سفارش خود را دریافت کنند.

دولت امارات متحده عربی این هفته از مردم خواست که توصیه‌های بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع دوباره کووید-۱۹ بیشتر رعایت کنند./ایکنا

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=74267

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400