پنج شنبه 1 مهر سال 1400 Thu, 23 Sep 2021 00:17:04 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68873       تاریخ : 1400/03/12 28
پیام تبریک آیت الله صفایی بوشهری به مناسبت انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران

پیام تبریک آیت الله صفایی بوشهری به مناسبت انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران

پیام تبریک آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به مناسبت انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران به شرح ذیل است.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»
(إِنَّ هٰذَا القُرآنَ يَهدي لِلَّتي هِيَ أَقوَمُ وَيُبَشِّرُ المُؤمِنينَ)


قرآن کتاب معرفت، نجات و کمال انسان است که خداوند رحمان با رحمت خویش آن را به جامعه بشری از طریق پیامبر خاتم حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل فرموده است.
قرآن کتاب سعادت دنیوی و رستگاری اخروی است و تنها نسخه شفا بخش دردهای باطنی و ظاهری و فردی و اجتماعی انسان، و دیوان عرشی ایمان و جهان شناختی و رفتارهای الهی و آسمانی و مناسبات اخلاقی انسانی است.
استان ولایتمدار بوشهر آغاز قرن پانزدهم شمسی را با افتخار به عنوان نخستین پایتخت قرآنی ایران آغاز می کند. ضمن سپاس و شکرگزاری به درگاه قدسی احدیت به همه مردم عزیز و گرانقدر استان دارالحماسه بوشهر تبریک عرض می نمایم و امیدوارم عنایات ویژه الهی و الطاف خاصه خداوندی و ادعیه خیر حضرت محمد مصطفی و حضرات معصومین (علیهم السلام) در پرتو این موهبت الهی نصیب مردم عزیز ایران به ویژه استان گرانقدر بوشهر گردد و آن بزرگواران همواره در صحت و سلامت، سر افرازی و موفقیت، زندگی سراسر ایمان و تقوا و اخلاق داشته باشند و همواره در مسیر زندگی قرآنی گام بردارند.
بی تردید استان ولایتمدار بوشهر هم اینک همگام با پایتخت مبارزات ضد استعماری پایتخت قرآن نیز است، همراه با پایتخت انرژی ایران پایتخت کتاب آسمانی الهی نیز است و با داشتن مردمانی فهیم و فرهنگی، نجیب و انقلابی، محترم و اخلاقی، مقاوم و پر بصیرت شایسته ی پایتخت قرآنی نیز می باشد.
بی گمان تلاش های عالمان بزرگ و قرآنی این استان همچون حضرات آیات: علامه بلادی، معتقد اهرمی، محمد علی آل عصفور و سید علی نقی دشتی و دیگر پژوهشگران قرآنی، مؤسسات، کانون ها و مراکز قرآنی و شخصیت های برجسته و پیشکسوتان این کتاب مقدس مانند قاریان و اساتید و خیرین امور قرآنی، روحانیت و حوزه های علمیه، مساجد و هیئات مذهبی و تلاش های همه مردم عزیز و قرآن دوستِ این استان در کسب این افتخار ارزشمند و تاریخی نقشی بسزا داشته است که در این مجال از همه آنان صمیمانه تشکر و قدردادنی می نماییم. امیدوارم از این فرصت بی نظیر با برنامه ریزی بسیار دقیق، تلاش همه اصحاب قرآن و توسعه زیر ساخت های مورد نیاز، استان گرانقدر بوشهر و شهرستان بوشهر بتواند پایتختی شایسته و الگو برای تمام ایران و سرزمین های اسلامی باشد.
در پایان از الطاف و عنایات مسؤولین قرآن و عترت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بذل انتخاب و مساعدت های لازم در این عرصه و تمامی مسؤولین محترم استانی: استاندار محترم، سپاه پاسداران گرانقدر انقلاب اسلامی، سازمان تبلیغات، اوقاف و امور خیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیمای مرکز استان بوشهر سپاس فراوان و کمال امتنان دارم.


صفایی بوشهری
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68873

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400