پنج شنبه 1 مهر سال 1400 Thu, 23 Sep 2021 00:47:40 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68860       تاریخ : 1400/02/13 14:02
احیای اولین شب قدر در سوریه/ مدافعان حرم با تصاویر حاج قاسم وارد زینبیه شدند

احیای اولین شب قدر در سوریه/ مدافعان حرم با تصاویر حاج قاسم وارد زینبیه شدند

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) با حضور جمعیت برگزار شد و مدافعان حرم با در دست داشتن تصاویری از شهید قاسم سلیمانی در حرم و زینبیه به عزاداری پرداختند.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، همزمان با اولین شب از لیالی قدر، در سوریه نیز مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان برگزار شد.

در حرم حضرت زینب (س)، مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان از ساعت ۲۲ به وقت دمشق آغاز شد و پس از قرائت دعای جوشن کبیر و مداحی، حجت‌الاسلام صفارهرندی، نماینده ولی فقیه در سوریه به سخنرانی و احیای اولین شب قدر پرداخت.

در این مراسم علاوه بر مردم سوریه، برخی از ایرانیان حاضر در این کشور نیز حضور داشتند و در کنار مدافعان حرم به زیارت و نیایش پرداختند. برخی از مدافعان حرم با همان لباس‌های رزم در حرم حضرت زینب (س) حضور یافتند و در حالی که تصاویری از شهید قاسم سلیمانی در دست داشتند، قبل از برپایی مراسم احیای شب قدر در خیابان زینبیه عزاداری کرده و پس از ورود به حرم بانوی دشت کربلا نوای لبیک یا زینب (س) سردادند.

همچنین بسیاری از زائران در کنار ضریح دختر امیرالمؤمنین (ع)، به عزاداری شهادت امام علی (ع) پرداختند و حوالی سحرگاه نوزدهم ماه رمضان همزمان با سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع)، نوای «یا علی مدد» طنین‌انداز شد.

در حرم حضرت رقیه (س) نیز مراسم شب قدر از اذان مغرب آغاز و پس از اقامه نماز جماعت، سفره‌های افطاری در حرم ریحانةالحسین (ع) پهن شد. زائران پس از افطار به زیارت و نیایش پرداخته و مراسم شب قدر از ساعت ۲۳ به وقت دمشق در حرم حضرت رقیه (س) برگزار شد.

در این مراسم، مجتبی باقری از مداحان اهل بیت (ع) در وصف مظلومیت امام اول شیعیان و همچنین واقعه عاشورا به مداحی پرداخت و دعای جوشن کبیر نیز قرائت شد. در ادامه نیز حجت‌الاسلام سیدسلیمانی سخنرانی و مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان ادامه پیدا کرد. پس از آن نیز عزاداری ایام شهادت امام علی (ع) در حرم حضرت رقیه (س) برگزار شد و تا اذان صبح ادامه داشت.

در ادامه تصاویری از اولین شب قدر در حرم حضرت رقیه (س) را مشاهده می‌کنید:


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68860

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400