پنج شنبه 1 مهر سال 1400 Thu, 23 Sep 2021 00:33:06 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68848       تاریخ : 1400/02/13 25:02:2
ممنوعیت روزه داری دانش آموزان مسلمان در مدارس غنا

ممنوعیت روزه داری دانش آموزان مسلمان در مدارس غنا

سخنگوی مجمع روحانیون غنا در اظهاراتی گفت که بدرفتاری با دانش آموزان مسلمان در این کشور یک مسئله امنیت ملی است و باید برطرف شود.

به گزارش مبشرین  به نقل از « ghanaweb»،سخنگوی مجمع روحانیون غنا در اظهاراتی گفت که بدرفتاری با دانش آموزان مسلمان در این کشور  یک مسئله امنیت ملی است و باید برطرف شود.

 

«شیخ آرمیاو شیبو» گفت که دفتر مفتی ارشد غنا به دنبال گفتگو با نهادهای آموزشی یعنی جایی است که دانش آموزان مسلمان برای عمل کردن به مناسک دینی خود با چالش مواجه هستند.

 

تازه ترین مورد از درگیری های میان ادیانی در غنا در مدرسه دخترانه «وسلی» در «کیپ کوست» رخ داد،جایی که مقامات روزه داری دانش آموزان را ممنوع کردند.

 

اما در طول سال های گذشته همچنین مسئله حجاب،دسترسی به مکان های عبادی و حقوق ادای نماز و نیایش به ویژه در دبیرستان های غنا مورد بحث و بررسی بوده است.

 

سخنگوی مفتی ارشد غنا از وزیر امنیت ملی این کشور خواست تا در امور مربوطبه مسلمانان و چالش هایی که پیروان اسلام با آن مواجه هستند مداخله کند.

 

وی در این باره گفت: می خواهم به وزیر امنیت ملی بگویم که بدرفتاری با دانش آموزانت مسلمان و تضییع حقوق دینی آنها یک مسئله امنیت ملی است و باید مورد گفتگو قرار بگیرد./شبستان


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68848

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400