چهارشنبه 31 شهریور سال 1400 Wed, 22 Sep 2021 23:43:19 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68846       تاریخ : 1400/02/13 24:33
حال وهوای آستان مطهر علوی در شب‌های قدر/ برافراشتن پرچم«فزت ورب الکعبة»

حال وهوای آستان مطهر علوی در شب‌های قدر/ برافراشتن پرچم«فزت ورب الکعبة»

مسئولان آستان مطهر علوی به مناسبت شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) صحن و رواق های این آستان را سیاه پوش کردند و پرچم فرت و رب الکعبه را برافراشتند.

به گزارش مبشرین به نقل از شبکه امام علی(ع)، دبیرخانه آستان مطهر علوی اعلام کرد: پرچم مزین به عبارت«فزت و رب الکعبة» را به مناسبت شب‌های قدر و شهادت امیرالمومنین امام علی (ع) در مراسمی با حضور «رضوان صاحب رضا» معاون دبیرکل آستان مطهر علوی، اعضای شورای اداری این آستان، تعدادی از مسئولان بخش های مختلف و خادمان این آستان در بارگاه حرم امام علی برافراشتند.

 

«شیخ حازم الترابی» رئیس بخش امور دینی در آستان مطهر علوی گفت: ما آغاز مراسم سوگواری و عزاداری در حرم مولی الموحدین امام علی (ع) را با برافراشتن پرچم حزن و اندوه اعلام می کنیم.

 

الترابی افزود: مجالس سوگواری و فعالیت های مذهبی و عقیدتی ویژه این ایام نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

 

مسئولان این آستان همچنین به نصب پرچم ها و پلاکاردهای سیاهی که روی آنها عبارت هایی همچون تهدمت والله أركان الهدى، وانطمست والله نجوم السماء وأعلام التقى، وانفصمت والله العروة الوثقى، قُتل ابن عم المصطفى، قُتل الوصي المجتبى، قُتل علي المرتضى، قُتل سيد الأوصياء، قتله أشقى الأشقياء، السلام علیک یا مولی الموحدین و السلام علیک یا امیرالمومنین نوشته شده است، در صحن و رواق های آستان مطهر اقدام کردند.

 

در همین حال ، «شیخ ابراهیم البدیری» مسئول هیئت های موکب های حسینی در آستان مطهر علوی اعلام کردند: برای استقبال از موکب های عزاداری علوی به مناسبت شهادت امام علی(ع) آماده هستند.

 

البدیری افزود: نیروهای ما به دستور دبیرخانه آستان مطهر علوی سازماندهی درخواست های موکب ها را که تمایل به عزاداری در ایام را دارند، تکمیل کرده است. به طوری که این موکب ها موافقت رسمی را برای برپایی شعایر ویژه شهادت امام علی(ع) در نجف اشرف و سایر استان های عراق به دست آوردند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68846

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400