پنج شنبه 1 مهر سال 1400 Thu, 23 Sep 2021 00:58:36 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68842       تاریخ : 1400/02/13 24:31
مراکز اهدای خون بوشهر در شب‌های قدر میزبان اهداکنندگان

مراکز اهدای خون بوشهر در شب‌های قدر میزبان اهداکنندگان

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: مراکز خون‌گیری بوشهر،برازجان، گناوه و کنگان در شب‌های قدر از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۴ پذیرای اهداکنندگان خون هستند.

به گزارش مبشرین، نرگس عبیدی بیان کرد: با توجه با اینکه ۲۰درصد خون‌های اهدای مورد استفاده بیماران تالاسمی قرار می‌گیرد و با در نظر داشتن به کاهش میزان مراجعه در نیمه اول ماه رمضان، لازم است افراد داری شرایط اهدا، در شب‌های احیاء نیازمندان را تنها نگذارند.

وی افزود: مراکز خون‌گیری در شب‌های احیاء در بوشهر، برازجان، گناوه و کنگان از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۴ میزبان اهداکنندگان خواهند بود. البته مراکز خون‌گیری مانند گذشته روز‌ها نیز از ساعت ۸ تا ۱۳ آماده پذیرش مراجعه کنندگان هستند.

مدیرکل انتقال خون استان گفت: با توجه به محدودیت‌های تردد شبانه در ایام کرونا، و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور هیچ گونه محدودیتی برای حضور و اهدای خون شهروندان وجود ندارد و اهداکنندگان خون جریمه نمی‌شوند.

عبیدی افزود: در زمان حاضر ذخایر خون بوشهر در وضعیت ناپایدار قرار دارد و به همه گرو‌های خونی به ویژه O منفی و AB منفی مورد نیاز است؛ بنابراین از مردم نوع‌دوست استان تقاضا می‌شود ضمن مراجعه به مراکز انتقال خون به دیگران هم خبر بدهند که برای اهدا مراجعه کنند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68842

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400