جمعه 12 آذر سال 1400 Fri, 03 Dec 2021 19:25:52 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 68820       تاریخ : 1400/02/11 20
مسجدالنبی (ص) پس از ۱۴ ماه مفروش شد+عکس

مسجدالنبی (ص) پس از ۱۴ ماه مفروش شد+عکس

فرش‌های مسجدالنبی (ص) که در ایام کرونا جمع‌آوری شده بود، امروز پس از ۱۴ ماه دوباره در شبستان حرم نبوی پهن شد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، مسجدالنبی (ص) با توجه به شیوع کرونا با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی روی زائران باز است و در زمان برپای نمازهای جماعت، شبستان حرم نبوی مملو از زائرانی است که با همراه داشتن سجاده شخصی و استفاده از ماسک به این مکان مقدس مشرف می‌شوند.

از اواخر سال ۹۸ که شیوع کرونا موجب تعطیلی بسیاری از اماکن مذهبی همچون حرم نبوی شد، فرش‌های این مکان مقدس جمع شدند و پس از بازگشایی مسجدالنبی (ص) زائران در شبستان امکان حضور داشتند؛ تا اینکه پس از مدتی روضه منوره نیز به روی زائران بازگشایی شد.

امروز پس از اقامه نماز صبح و خروج جمعی از زائران از مسجدالنبی (ص)، متولیان حرم نبوی بعد از ۱۴ ماه اقدام به پهن کردن فرش‌های سبزرنگ کردند و قرار است در مرحله نخست بخشی از شبستان مسجدالنبی (ص) مفروش شود.

بر همین اساس، به نظر می‌رسد با توجه به واکسیناسیون جمعی از مردم عربستان، قرار است محدودیت‌های کرونایی در مدینه منوره کاهش یابد. البته هنوز عربستان اقدام به پذیرش زائر خارجی نکرده است و فقط افراد ساکن عربستان امکان تشرف به مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) را دارند.

به گزارش فارس، در روزهای نخست بازگشایی مسجدالنبی در ایام کرونا، صف‌های طولانی در ورودی‌های این مکان مقدس برای تشرف به حرم نبوی و اقامه نماز جماعت به وجود آمد که به مرور زمان متولیان حرم نبوی سنجش دمای بدن زائران را انجام نداده و فقط به رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی توجه داشتند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68820

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400